Które konto firmowe założyć? – kilka istotnych informacji dla przedsiębiorstw

Prowadzenie przedsiębiorstwa wiąże się oczywiście z prowadzeniem spraw finansowych. Bez wątpienia finanse są jednym z głównych filarów istnienia przedsiębiorstwa. Wiąże się to przy tym ze ścisłą współpracą z bankami. Ciężko sobie bowiem obecnie wyobrazić firmę, która nie posiadałaby własnego konta bankowego. Praktycznie jest to nie możliwe, bowiem posiadanie takiego konta jest jednym z wymogów założenia działalności.


Jak wybierać konto firmowe?

Konto dla firmy
Opracowanie: Allan Ajifo
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, najlepsze konto firmowe to takie, za które najlepiej niewiele należy płacić. Za obsługę konta banki zwykle naliczają opłaty, jest to bowiem związane z koniecznością realizowania operacji rachunkowych. Obsługa kontraktu może być jednakże również bezpłatna i to tego typu kont szukają w pierwszym rzędzie firmy. Dlaczego jest to tak ważne? Firmy każdego dnia realizują rozmaite transakcje, zwykle w postaci przelewów. W skali miesiąca może być ich bardzo dużo.

Zajrzyj na naszą nową stronę, na której wyszukasz atrakcyjny kompleksowy tekst (http://transleo.pl/tlumaczenia-ustne) na ten temat. Oczekują na Ciebie dodatkowe posty.

Istotne jest więc, aby bank oferował możliwość ich realizacji po jak najmniejszych kosztach. Jest to zwłaszcza istotne, kiedy przelewy są przekazywane na zagraniczne rachunki. Koszty takich przelewów na ogół są dużo większe niż dotyczy to przelewów krajowych.

Oprócz konta w banku firmy korzystają także z innych produktów bankowych jak chociażby pożyczki czy kredyty, jak również z inwestycji finansowych. W tym przypadku działa zazwyczaj zwykle zasada, że korzystanie z usług i produktów tego rodzaju jest dla klienta korzystniejsze gdy założył on w tym samym banku konto. Banki o tyle ułatwiają wówczas sprawę, że prowadząc rachunek rozliczeniowy przedsiębiorstwo może o wiele szybciej zdobyć pożyczkę lub bez problemów założyć lokatę w parę minut. Posiadanie konta w danym banku znacznie zatem ułatwia korzystanie z pozostałych produktów w tej samej placówce. Na ofertach produktów lojalnościowych korzystają w tym przypadku obie strony. Dla klienta wiąże się to z tańszym i szybszym dostępem do konkretnych usług, dla banku natomiast jest to większa możliwość ich sprzedaży.

Oczywiście odpowiadając na pytanie jakie konto firmowe jest najlepsze warto także podkreślić, że powinno być ono udostępniane za pomocą różnych kanałów – nie tylko w internecie, ale również w telefonie.
18-11-30 16:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.