Wszystko o czym musisz wiedzieć, jeśli interesują cię dźwigi przenośne. Już teraz poznaj się z dyrektywami i wypożycz jeden dla swojej firmy.

Żurawie przenośne, jak samo określenie wskazuje, mogą być bez problemu przetransportowane z jednego podwozia na inne. Takie maszyny wyposażone są w podstawę żurawia, w której umieszczona jest kolumna obrotowa. Do kolumny przyczepiony jest wysięgnik (może mieć dwa ramiona). Wysięgnik poruszany jest przy użyciu siłowników hydraulicznych.

Żuraw
Opracowanie: Ron Cogswell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na końcu ramienia wysięgnika umieszczony jest hak (http://www.zawiesiawroclaw.pl/category/haki/) bądź odmienne akcesorium do dźwigania ciężarów. Wyróżniamy dwa typy żurawi, ze względu na cechy konstrukcyjne i na miejsce w jakim będą eksploatowane. Są to żurawie uniwersalnego przeznaczenia i leśne. Te drugie używane są do rozładunku drewna albo żelastwa.

Może zainteresują ciebie także

Euroklav, tzn. polecany parowy sterylizator

Butelka dla dziecka
Opracowanie: Loni Townsend
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są rzeczy, które musimy odpowiednio wyparzyć. Nie jest to niestety łatwa sprawa. Gdybyśmy mieli domowymi metodami wyparzać większe ilości butelek dla naszego dziecka to byłoby ciężko. A jeśli mamy trójkę maluchów łażących z butelką, to rzeczywiście możemy mieć problem, a przecież najistotniejsze jest zdrowie malucha, czyli po prostu chcemy żeby te butelki były czyste i wysterylizowane, bo nadmiar bakterii, jaki zbiera się na takich butelkach może mieć zły wpływ na dziecko.


Kto może strerować takim żurawkiem? Kto sprawdza prawidłowość pracy żurawia? By móc skorzystać z takiego żurawia należy mieć aktualną decyzję o zgodzie na eksploatację danego żurawia, wydaną przez należyty oddział Urzędu Dozoru Technicznego. Obsługiwać żurawie przenośne mogą tylko wyszkoleni operatorzy. By móc dostać pozwolenie na kierowanie żurawiem, należy przejść egzamin skłądający się z dwóch etapów. Teori i praktyki. Egzamin także ma miejsce przed odpowiednim Urzędem Dozoru Technicznego. Postępowanie ma się podobnie w przypadku osób zajmujących się eksploatacją tych dźwigów. Wszystkie ważne postanowienia mówiące o rodzaju dozoru, terminach wykonywania badań przez inspektorów czy terminie przeprowadzenia przeglądu konserwacyjnego są opisane w zarządzeniu Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej.

Każdy dźwig (szczegóły na stronie http://www.cleo-polska.pl/s-145-lancuch-zrywkowy-klasa-10-i-8-oraz-akcesoria) jest odrębną maszyną, i metoda użytkowania go może być różna od poprzednich urządzeń. Dlatego wytwórca do każdego żurawia dołącza dokładną instrukcję użytkowania, czasami także w formie klipu wideo. Film w sposób poręczny pokazuje w jaki sposób bez szkody używać żurawia, jak również prezentuje sposób jego poprawnego montażu, rozkładania i pracy z nim.
Jak odbywa się wynajem dźwigów?
Jeśli w pracy niezbędny Ci jest żuraw, który pomoże przy przekładaniu sporych części konstrukcyjnych, powinieneś wydzierżawić go do tej misji. Specjalne typy dźwigów ze względu na swoją kompaktową budowę, mogą dotrzeć do ciężko dostępnych miejsc, a także nie są zasilane spalinowo. By wynająć żurawie przenośne skorzystaj z Google i odnajdź najbardziej atrakcyjne oferty.
18-08-23 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.