Stare auto – w jaki sposób można je dziś naprawdę korzystnie zagospodarować?

Współcześnie, swój samochód posiada w zasadzie każda polska rodzina. Samochody wymieniane są coraz częściej na nowocześniejsze modele, jako że stare auta niekiedy odmawiają posłuszeństwa. Jak w takim razie można prawidłowo zagospodarować stare, nikomu już niepotrzebne auto? Ciekawym rozwiązaniem, o ile samochód jest w dalszym ciągu odpowiednio sprawny, może być jego sprzedaż.


Złomowanie pojazdów
Opracowanie: Koziro Hasegawa
Na podstawie: http://www.flickr.com
W Polsce powszechnie działają giełdy samochodowe, na których można sprzedać pojazd. Opcjonalnie, warto zamieścić ogłoszenie na odpowiednich portalach internetowych czy w gazetach. Nawet kiedy samochód (fachowe wygłuszenie samochodu) nie jest już wiele wart, środki ze sprzedaży będą stanowiły dodatkowy zastrzyk gotówki, który w dzisiejszych czasach na pewno przyda się każdej osobie. Jednak, jeżeli stan techniczny samochodu nie pozwala na dalszą jazdę, wtedy jedynym rozwiązaniem jest złomowanie pojazdów gniezno. Złomowanie można przeprowadzić samodzielnie, odstawiając samochód ( https://intrader.pl ) do wybranego punktu bądź skorzystać z oferty profesjonalnych firm. Współcześnie auto złom Kraków oferuje czasami bardzo konkurencyjne ceny w zamian za sprzedaż starych pojazdów.

Warto również zaznaczyć, że firmy których specjalizacją jest kasacja pojazdów nowy sącz (więcej na często są w stanie osobiście odebrać auto od klienta, co jest dla niego dosyć wygodnym rozwiązaniem. Oczywiście, właściciel auta musi dopilnować otrzymania odpowiedniego zaświadczenia o kasacji, by zaprezentować je urzędowi. Kasacja samochodów zwalnia go bowiem z wymogu płacenia obowiązkowego w Polsce ubezpieczenia komunikacyjnego od odpowiedzialności cywilnej, w skrócie OC. Podsumowując, o ile niepotrzebne auto jest dalej sprawne, warto zastanowić się nad jego sprzedażą. Opcjonalnie, jeżeli nie ma się czasu na osobiste przeprowadzanie transakcji, rozwiązaniem może być przekazanie samochodu do komisu.


złom
Opracowanie: That Hartford Guy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Komis zajmie się pozyskaniem klientów zainteresowanych zakupem pojazdu i przeprowadzeniem transakcji. Jednak, jeżeli pojazd jest bardzo zniszczony, jedyną alternatywą jest jego kasacja w specjalnym punkcie. Na szczęście, na współczesnym rynku działa wiele firm, które zajmują się kasowaniem pojazdów, tym samym na pewno będzie się potrafiło odszukać najbardziej odpowiednią ofertę, dopasowaną do posiadanych potrzeb.
18-09-20 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.