Jak współczesne technologie z branży informatycznej poróżniły nieco twórców niematerialnej rzeczywistości

Rozwój komputeryzacji całkowicie odmienił współczesną rzeczywistość w biurach zakładów na całym świecie. To znacznie uprościło pracę tak pracownicom biurowym, jak i prezesom. Chociaż przyniosło tak dużo dobrego, to z drugiej strony podzieliło samych teleinformatyków, których opinie w tych samych tematach pozostają całkiem odmienne.


chmura
Opracowanie: Chris Potter
Na podstawie: http://www.flickr.com
A co sprawia, że reprezentanci tej samej branży doradzają swoim szefom inne rozwiązania? Jedną z możliwych przyczyn bywa sam wspomniany, a zarazem szybki rozwój nowych technologii. Do nowinek wybrani faceci, bo to oni najczęściej pełnią funkcję naczelnych informatyków, podchodzą z dużym dystansem. Jednym z tematów, który wzbudza niemało sprzeczek bywa hosting w chmurze.
Już dawno minęły dekady, kiedy informacje przechowywano tylko na dysku biurowego peceta. Wraz z erą wejścia internetu coraz większego znaczenia nabiera możliwość używania informacji, często tajnych, z każdego miejsca na Ziemi. Skoro nie pozostają one gromadzone w firmowym komputerze, to trzeba znaleźć usługodawcę, który przechowa je za nas. Za taki serwis trzeba oczywiście płacić co kwartał, bo utrzymanie serwerów też kosztuje (więcej info na tiktalik.com/pl/vps/pro).
Określenie hosting w chmurze nie powstało. Wystarczy skierować wzrok na obłoki, które kotłują się nad polskim niebem, aby uświadomić sobie, że pozostają one widziane z wielu okolicznych miejscowości. W przypadku informacji firmowych jest bardzo podobnie, a nawet lepiej - każdy biznesmen posiada do nich dostęp, nawet lecąc na urlop na Sri Lankę.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.