Jak współczesne technologie z branży informatycznej poróżniły nieco twórców niematerialnej rzeczywistości

Rozwój komputeryzacji całkowicie odmienił współczesną rzeczywistość w biurach zakładów na całym świecie. To znacznie uprościło pracę tak pracownicom biurowym, jak i prezesom. Chociaż przyniosło tak dużo dobrego, to z drugiej strony podzieliło samych teleinformatyków, których opinie w tych samych tematach pozostają całkiem odmienne.
chmura
Opracowanie: Chris Potter
Na podstawie: http://www.flickr.com
A co sprawia, że reprezentanci tej samej branży doradzają swoim szefom inne rozwiązania? Jedną z możliwych przyczyn bywa sam wspomniany, a zarazem szybki rozwój nowych technologii.

Wejdź na ten odnośnik oraz zdobądź cenne info (http://magross.pl/molykote/molykote-111-compound/) w kontekście opisywanej tu problematyki. Bez cienia wątpliwości faktycznie uznasz je za przydatne.

Do nowinek wybrani faceci, bo to oni najczęściej pełnią funkcję naczelnych informatyków, podchodzą z dużym dystansem. Jednym z tematów, który wzbudza niemało sprzeczek bywa hosting w chmurze. Już dawno minęły dekady, kiedy informacje przechowywano tylko na dysku biurowego peceta. Wraz z erą wejścia internetu coraz większego znaczenia nabiera możliwość używania informacji, często tajnych, z każdego miejsca na Ziemi. Skoro nie pozostają one gromadzone w firmowym komputerze, to trzeba znaleźć usługodawcę, który przechowa je za nas. Za taki serwis trzeba oczywiście płacić co kwartał, bo utrzymanie serwerów też kosztuje (więcej info na hosting w chmurze nie powstało. Wystarczy skierować wzrok na obłoki, które kotłują się nad polskim niebem, aby uświadomić sobie, że pozostają one widziane z wielu okolicznych miejscowości. W przypadku informacji firmowych jest bardzo podobnie, a nawet lepiej - każdy biznesmen posiada do nich dostęp, nawet lecąc na urlop na Sri Lankę.


Może zainteresują ciebie także

Urlop nad Bałtykiem, co trzeba wiedzieć przed wyjazdem.

Molo nad Bałtykiem
Opracowanie: Robert Haandrikman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy pojechać na wczasy, to powinniśmy brać pod uwagę nasz Bałtyk. To idealne miejsce na wakacyjny odpoczynek. Jest wiele miejscowości nadmorskich, które kuszą nie jedynie odległością od morza, ale również wieloma innymi atrakcjami.

napis cloud computing
Opracowanie: Perspecsys Photos
Na podstawie: http://www.flickr.com

O tej zalecie mówią wszyscy zauroczeni tym współczesnym wyjściem z sytuacji. Każdy, kto ma pocztę mailową marki Google ma świadomość, że ta firma również w ramach rzeczonego konta udostępnia aplikacje, gdzie możemy bez żadnych zagrożeń gromadzić dane i co najistotniejsze, posiadać do nich dostęp przez globalną "phrase" (zobacz pozycjonowanie domeny) oraz przez cały czas.
Natomiast przeciwnicy hostingu uświadamiają innym, że wspominane rozwiązanie jest jeszcze mało wydajne. Płaci się spore pieniądze za niedopracowane rozwiązania, podczas kiedy można zatrudniać specjalistę od komputerów w opiekę nad biurowym serwerem - takie wyjście z problemowej sytuacji dla niektórych jest najrozsądniejsze (sprawdź więcej). A tak naprawdę nad najlepszym rozwiązaniem dobrze jest się zastanowić i dopasować go do konkretnego przypadku.
19-02-20 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.