W jaki sposób zmienić wygląd swojego auta bez potrzeby kupna?

Samochód to najczęściej duża inwestycja, dlatego też chcemy aby wszystko działało sprawnie przez jak najdłuższy czas. Nie ma w tym dlatego niczego dziwnego, że wizerunek pojazdu może przestać się nam podobać. Jeśli chcemy w jakiś sposób go zmienić, nie musimy od razu nabywać nowy, ponieważ na rynku istnieją firmy, które pomogą nas w zmianie wyglądu się auta bez wydawania mnóstwa pieniędzy. Jak zmienić samochód przy użyciu naklejek?


reklama na autobusie
Opracowanie: Jonathan Riley
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim możemy przyciemnić szyby. Po takim kroku karoseria wygląda o wiele korzystniej. Nasuwa się pytanie, czy takiego rodzaju zabieg jest legalny. Jeżeli właściciel auta ma taką ochotę, jak najbardziej może to wykonać. Są jednak wytyczne, których należy trzymać. Przednia szyba musi przepuszczać światło w 75%. Z kolei boczne – 70%. Nie ma konkretnych wymagań co do pozostałych szyb. Jeśli przepuszczalność jest niższa, auto nie przejdzie przeglądu. Można również dostać karę od policji podczas kontroli drogowej.

Pierwszym krokiem jest poproszenie właściciela o odklejenie folii – gdy się nie zgodzi otrzymuje mandat, a dodatkowo poznaj więcej może mu zostać odebrany dowód rejestracyjny. Absolutnie zabronione jest używanie folii lustrzanych, które mogą oślepiać pozostałych kierowców i doprowadzać do kolizji. Ten element odmiany wizerunku pojazdu ma swoich zwolenników i przeciwników. Zdecydowanie dużym plusem jest fakt, że za pomocą folii samochód wolniej nagrzewa się latem, natomiast zimą wolniej traci ciepło. Dodatkowo jest to doskonała ochrona przed złodziejami, gdyż w najmniejszym stopniu nie widać, co jest wewnątrz. Prócz tego można także instalować w folie antywłamaniowe, które utrudniają rozbicie szyb. Kolejnym sposobem zmiany wyglądu samochodu jest zmiana jego barwy przy pomocy folii. Rozstrzygnięcie jest o tyle ciekawe, że nie jest ono wykonywane na stałe i w każdej chwili możemy zmienić kolor albo powrócić do bazowego.


W dodatku folia(folia kalisz) może być traktowana jako swoistą ochronę lakieru. W ofercie dostępne są przeróżne wykończenia i kolory. Jeżeli wymianę przeprowadzi fachowa firma, będzie ona praktycznie niewidoczna. Oferty można bez problemu odnaleźć w Internecie, wystarczy określić jakie miasto nas dotyczy (np. oklejanie samochodów Wrocław) i sprawdzić rekomendacje innych klientów oraz upewnić się, że użyte folie będą naprawdę dobrych marek, przykładem, na który należałoby zwrócić uwagę, jest oferta .
Posiadanie auta przez wiele lat, może sprawić, że jego wygląd nam się po prostu znudzi. Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest nałożenie specjalnych folii. Jest to zdecydowanie tańszy sposób na odmianę wyglądu, niż zakup nowego pojazdu. Dodatkowo kolor oraz wykończenie możemy wymieniać, kiedy tylko mamy na to ochotę.
19-02-02 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.