Tak naprawdę nie słuchajmy wyłącznie muzyki, ale także ją twórzmy!

Codzienne słuchanie muzyki ma niewątpliwie wiele uroku. W końcu bardzo trudno tak naprawdę jakoś sobie wyobrazić ten świat bez ulubionych wykonawców: wszyscy mamy różne gusta muzyczne, ale to co nas połączyło to wszechobecna miłość do świata muzyki.

Gra na darbuce
Opracowanie: Dave Catchpole
Na podstawie: http://www.flickr.com
Genialne zespoły muzyczne, takie jak choćby nordycki Gus Gus albo Leonard Cohen powodują, że chociaż świat jest ciągle ciężki do zaakceptowania, to jednak na całe szczęście jakoś możemy lepiej radzić sobie ze wszystkim. A zresztą akurat nie tylko o to rozchodzi się w chęci słuchania muzyki. No dobrze - bierne odsłuchiwanie utworów muzycznych to coś niezwykłego, lecz tylko grywanie na jednym z instrumentów daje giga radochę: przykładowo conga czy saksofon...

Może zainteresują ciebie także

Kwartet smyczkowy stara się ulepszać swą formułę|Niepowtarzalne emocje – muzyka klasyczna

Muzyka klasyczna interesuje nie od dziś a w tej kwestii nie zmienia się nic. Muzycy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje, co słychać już po próbce koncertu. Ci szanowani w branży nie mają czasu na uczestnictwo w każdym projekcie, chociaż jest wielu, którzy chcieliby ich zaangażować. Wybierany bardzo chętnie kwartet smyczkowy to znamienici artyści, jacy tworzą muzykę na sporo okazji. Zespół muzyczny cieszy się rosnącym zainteresowaniem, też ze strony medialnej.


Zasadniczo sytuacja jest taka, że często mamy sporo talentu, lecz jakoś tak nie zauważamy tego. Czyli zapewne dużo osób żyje na typowym poziomie - najzwyczajniej nie dostrzegając własnego ogromnego talentu. Zatem dajmy się sprawdzić, może skrzypce czy darbuki są niejako właśnie nam przypisane? To ciekawe, iż pewni ludzie przez praktycznie całe swoje życie grają na jakimś instrumencie, ale bez nieprzeciętnego efektu, a przyjdzie jakiś 100% świeżak, który zagra raz i wyjdzie mu to rewelacyjnie (wkręć się w muzykę i graj na najlepszym sprzęcie: instrumenty perkusyjne - conga).

Być może wśród czytelników owego tekstu znajdą się prawdziwi wirtuozi, utalentowani ludzie, którzy sprawiają, że ten bądź co bądź niemiły świat jest fajniejszy. Przykładowo djembe: mocno egzotyczny instrument, przede wszystkim popularny wśród czarnoskórych muzyków. Jednakże nawet typowy Polak, ten człowiek, który jest oczywiście biały, nie musi zakładać, że to coś kompletnie nie dla niego!

Zapewne jedyna spora wada regularnego grania na instrumentach muzycznych to znaczący hałas.

Przygotowano bonus dla osób, które szukają uzupełniających materiałów - zobacz informacje (https://www.bscav.eu/debata-online/) tutaj. Odnosi się ono do rozpatrywanego w tym tekście problemu.

W szczególności hałas robią instrumenty perkusyjne: rzępolenie jest denerwujące, przynajmniej dla osób postronnych. Zapamiętajmy w takim razie, że nie należy denerwować ludzi, przydałoby się jakoś tam temu radzić. Zapewne każdy miłośnik muzyki, po rzetelnej analizie owego tekstu, nareszcie zdoła wszystko zrozumieć (jeżeli chcesz rozpocząć nowe hobby sprawdź ceny najlepszych instrumentów: piękne instrumenty perkusyjne).
21-01-28 14:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.