Współczesne rozwiązania na rynku druku.

Drukowanie w ostatnich latach przeszło prawdziwą rewolucję. Od nieporęcznych domowych drukarek, których koszt eksploatowania był przeważnie naprawdę dość wysoki, do kompaktowych drukarek, jakie nie tylko są rzeczywiście łatwe w zastosowaniu i pozwalają na osiągnięcie dokładnego wydruku, ale również łączą w sobie funkcję skanowania i kopiowania. Weźmy pod lupę miasto "Bielsko-Biała"
Lakierowanie UV i drukowanie (https://www.naklejki-wroclaw.pl/produkty/naklejki-samoprzylepne) - Bielsko-Biała Duże zmiany można zauważyć też w druku profesjonalnym. Na przykład, obecnie drukowaniejest dużo szybsze, a drukarnie posługują się wieloma zaawansowanymi technikami, chociażby sitodruku, który pozwala na nanoszenie wzorów na wiele powierzchni, między innymi na butelki plastikowe lub ubrania. Dodatkowo, dużym zainteresowaniem charakteryzuje się przykładowo lakierowanie UV, które sprawia, że lakierowane elementy świecą. Jest to rozwiązanie szczególnie popularne w przypadku naklejek bądź wydruków mających przykuwać czyjąś uwagę albo ostrzegać.


Może zainteresują ciebie także

Młody ośrodek uniwersytecki z rozliczną ofertą usług druku!

Część drukarki
Opracowanie: Creative Tools
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bielsko-Biała to miasto położone u podnóża Beskidów. Niedaleko stąd do stolicy Górnego Śląska, najogromniejszego przemysłowego miasta w województwie śląskim. Władze miasta Bielska oraz jego obywatele to ambitni ludzie, stąd zabiegi władz miasta o jakość edukacji na poziomie uniwersyteckim (stąd też zakończone sukcesem starania o usamodzielnienie się dawnej filii Uniwersytetu Łódzkiego).Druk cyfrowy, druk katadruk (zobacz http://www.studioprinter.pl/druk-wielkoformatowy/)w czy druk 3D - Bielsko-Biała

Jednym z dużych osiągnięć nauki jest drukowanie przestrzenne, powszechnie określane mianem drukowania 3D. Upatruje się w nim zazwyczaj rewolucję w medycynie, jako że drukarki 3D dają szansę na szybkie wyprodukowanie protez, dzięki czemu mają one być tańsze i bardziej dostępne. Podejmowane są nawet pierwsze próby wydruku organów ciała człowieka. Drukowanie przestrzenne bazuje na różnych rodzajach materiałów. Okazuje się, że wydrukować można współcześnie jedzenie, gdyż istnieją drukarki wykorzystujące cukier bądź czekoladę.
Drukarnia
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Można się spodziewać, że w przyszłości ta technologia będzie się rozwijała znacznie szybciej, chociaż naturalnie nie brak sceptyków, tak samo jak w przypadku innych rewolucyjnych odkryć. Drukarki przestrzenne już dziś mogą kupować firmy, na przykład biura projektowe. Są one również przeznaczone do użytku domowego. Warto zaznaczyć, że drukowanie 3D pozwala na szybkie prototypowanie, a więc drukowanie prototypów urządzeń bądź konkretnych elementów. To duża oszczędność czasu oraz pieniędzy, co aktualnie ma naprawdę duże znaczenie.
Nowoczesne drukarnie próbują cały czas poszerzać swoją ofertę i wzbogacać posiadany park maszynowy. Jest to jeden ze sposobów na zwiększenie swojej konkurencyjności na dzisiejszym rynku. Najnowsze sposoby wydruku pozostają z tego względu w granicach możliwości przeciętnego Kowalskiego.
Dodatkowe informacje- wejdź na stronę drukarni Times
19-01-29 14:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.