Jak się zachować, gdy mamy problemy na lotnisku? Gdy nasz lot się opóźnia lub z jakiegoś powodu nie udało nam się dostać na pokład samolotu?

Obecnie podróże lotnicze stały się podobnie popularne, co inne formy komunikacji. Zależnie od destynacji jak i odległości możemy podróżować tradycyjnie – autobusem lub pociągiem, lub bardziej sprawnie i nowocześnie latając.

Samolot na lotnisku
Opracowanie: blu-news.org
Na podstawie: http://www.flickr.com
Chociaż taka forma podróżowania nie jest jeszcze zbyt popularna jeśli chodzi o kierunki wewnątrz Polski, to niełatwo pomyśleć, żeby wybrać się autokarem do Anglii, gdy mamy możliwość szybkiego oraz niedrogiego przelotu samolotem. Często jednak, gdy coś zyskuje na popularności i dużo osob z konkretnej możliwości korzysta, coraz częściej uwidaczniają się kłopoty, które regulują odszkodowania lotnicze (dodatkowe informacje na stronie internetowej).

Może zainteresują ciebie także

Pomoc w trakcie odprawy celnej - co musisz załatwić?

odprawa celna
Opracowanie: Luca Hammer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy normalny człowiek wybierając się w podróż powinien pamiętać o paru rzeczach. Oczywiście może się denerwować, że na przykład spóźni się na pociąglub nie weźmie biletu na samolot, to mimo wszystko taka podróż nie jest bardzo stresującą sprawą. Jednak, jeśli osoby zajmujące się transportem morskim produktów coś pomylą, to straty będzie można liczyć w milionach. Z tego powodu tak ważna jest pomoc w czasie odprawy celnej, bo transport morski to poważna rzecz.


Istnieją różne rodzaje zaniedbań, błędu lub (zobacz www.toensmeier.pl) innych przeciwności losu, przez które jesteśmy w stanie walczyć o zadośćuczynienia. Najpowszechniejsze to bez wątpienia opóźniony lot odszkodowanie (odszkodowania za opóźnione i odwołane loty W zaistniałej sytuacji (dużego opóźnienia o przynajmniej 5 godzin) posiadasz możliwość domagania się oddania pieniędzy. Musisz wiedzieć jednak, iż jeżeli zaakceptujesz zwrot pieniędzy, przewoźnicy nie są zobowiązani zapewniać ci dalszej pomocy czy przygotowywać dalszej podróży. Przewoźnicy mają nakaz poinformowania o twoich prawach oraz o przyczynie dużego opóźnienia. Te spore opóźnienie to więcej niż 2 godziny lub więcej nlub (zobacz stomatologiacichon24.pl) 4 godziny, kiedy chodzi o trasę o długości ponad 3500 kilometrów.

Samolot w locie
Na podstawie: http://sxc.hu/
To samo dotyczy naszego startu lub odmowy wpuszczenia na pokład. W tych sytuacjach koniecznie musisz zostać informowany, dlaczego doszło do takiej sytuacji. Kiedy nie wpuszczono cię na pokład, twój samolot został odwołany, lub wysprzedano większą ilość biletów aniżeli miejsc w samolocie, linie lotnicze są zobowiązane zorganizować ci podróż do miejsca przeznaczenia mniej więcej podobnym środkiem transportu. Mogą też zwrócić ci pieniądze które wydałeś na zakup biletu, a w niektórych sytuacjach zapewnić ci bezpłatny transport do miejsca, z którego przyjechałeś.
19-12-17 13:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.