Przygotowywanie dużych imprez plenerowych to skomplikowane zamierzenie

Niezależnie od tego czy jest to zwykły koncert, cała impreza muzyczna czy mecz, organizacja musi być dopięta na ostatni guzik. Jakkolwiek brzmi to nieprawdopodobnie należy pomyśleć o wszystkim, o bezpieczeństwo ludzi, przygotowanie punktu z jedzeniem, należy skoordynować wszystkie służby, a na końcu – już po wszystkim – wszystko posprzątać.


impreza
Opracowanie: FotoPlus Collective
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ostatnimi czasy w naszym kraju ma miejsce coraz więcej imprez masowych. Przyczyną mogą być tutaj czynniki ekonomiczne, skoro stan naszego portfela jest coraz większy to stać nas też na kulturę. z pewnością daleko nam dokrajów zachodnich, w których na codzienne zakupy (jedzenie) wydaje się zdecydowanie mniej aniżeli u nas, a w domowej kasie pozostaje więcej na kupno płyty, czasopisma, pójście na koncert. Jednak i w Polsce z każdym rokiem jest coraz lepiej.


Letnie festiwale w Polsce to już norma. Obecnie prawie każdy znajdzie coś co go interesuje, skończyły się czasy, gdy Opole i Sopot to były jedyne duże festiwale a jak ktoś chciał bardziej pod prąd (Systemy fotowoltaiczne Płońsk) oraz niezależnie, to wybierał Woodstock. Dziś są festiwale ogromne, jak Opene’er w Gdyni, Orange Festiwal w stolicy lub bardziej kameralne z myślą o miłośnikach muzyki niezależnej lub elektronicznej: festiwal Nowa muzyka czy Off festiwal.

Pamiętajmy, że do tego typu imprez należy dodać największą imprezę sportową w historii naszego kraju – Euro 2012. Tak duże przedsięwzięcie mogło się udać przy dobrej koordynacji i kontroli wszelkich poczynań. Ludzi z całego świata skierowali wzrok na Polskę i Ukrainę i co najważniejsze, wszystko świetnie się powiodło.

koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Abytaka impreza mogła się odbyć należy wykonać cały szereg przedsięwzięć. To nie jest tylko tak, iż stawiamy scenę i zapraszamy wykonawców. Samo organizowanie imprezy trwa okrągły rok, jest to czynność wysoce wymagająca, niesamowicie pod presją czasu. Jeśli bowiem czegoś nie dopatrzymy wszystko może zakończyć się fiaskiem. Nawet tak prosta z pozoru sprawa, jak firma sprzątająca. Dowiadujemy się, że zabrakło zbieraków do sprzątani placu lub ogólnie zestawów do sprzątania: akcesoriów do sprzątania, środków do czyszcznia, zmywaków z drutu, szmatek, które są potrzebne, i już możemy mieć kłopot, z którym trudno będzie się nam uporać. A przecież to tylko maly element tej skomplikowanej układanki.
20-06-12 07:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.