W jaki sposób dobrze jest skontrolować czy firma w sposób właściwy wywiązuje się ze swoich obowiązków? Dobrym sposobem jest skorzystanie z takich usług

Takim podstawionym Klientem może być każdy z nas. Najważniejsze to dokładnie obserwować dane miejsce, aby obiektywnie ocenić sytuację, zapamiętać jak najwięcej szczegółów i wyciągnąć pewne wnioski w trakcie wizyty w odwiedzanym miejscu.


Sklep z akcesoriami do kuchni
Opracowanie: Dinner Series
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taka metoda polega na zrobieniu ukrytej obserwacji jakości obsługi w poszczególnych miejscach. Możemy skontrolować instytucje finansowe albo sklepiki, lecz również salony albo punkty sprzedaży. Dana osoba odgrywa rolę typowego klienta firmy, a celem badania jest sprawdzenie rzeczywistego poziomu jakości obsługi. Znaczy to, iż osoba robiąca badanie nie ujawnia własnej rzeczywistej roli. Tajemniczy klient, zwany jest również audytorem, po odbyciu wizyty w danym sklepie, wypełnia specjalny kwestionariusz, w którym powinien zapisać własne odkrycia oraz komentarze. Za jego sprawą jesteśmy w stanie dowiedzieć się, czy dana placówka działa prawidłowo i fachowo.

To badanie satysfakcji klientów ma spory wpływ na ocenę konkretnej marki, ponieważ w razie potknięć oraz niedociągnięć firma może starać się polepszyć poziom usług, przez co skorzystają klienci. Do zrealizowania tej polityki wykorzystywane są również inne badania marketingowe, ale jak widzimy dziś - tajemniczy klient to technika która się sprawdza. To badanie realizowane jest według planu, który określa co będzie podlegało obserwacji w sklepie, jak również jak audytor powinien się zachowywać. Niezmierne ważnym elementem badania jest przeprowadzenie rozmowy sprzedażowej według wcześniej ustalonych wytycznych. Więcej na http://secretclient.com/ http://www.secretclient.com/badania-satysfakcji-klientow.html


Centrum handlowe
Opracowanie: Prayitno/ more than 1.5 millions views: thank you!
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co będzie przedmiotem rozmowy jest zależne od rodzaju kontroli. Przed udaniem się na badanie audytor wyposażony jest w materiały szkoleniowe, które są konieczne do realizacji badania. Weryfikowana jest również jego wiedza na temat szczegółów audytu. Audytorzy są wytypowanymi do tego typu czynności pod kątem ich cech społeczno-demograficznych, w taki sposób żeby tworzyli grupkę odpowiadającą wytycznym typowego klienta firmy (czytj więcej). Audytorzy robią badania w miejsce swojego zamieszkania. Są w stanie też realizować w innych miejscach, wedle własnych preferencji.
18-06-22 11:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.