Jak poradzić sobie z potopem informacji i dokumentów w firmie?

W nowoczesnej gospodarce jednym z najbardziej cennych towarów jest wiedza. Mawia się nawet iż ten kto ma informacje posiada władzę. W jakimś sensie jest to prawda. Jednak sama informacja nie wystarczy. Można sobie wyobrazić iż pewna instytucja ma bezgraniczną ilość informacji, lecz na nieszczęście jest ona zapisana w antycznym języku, jakiego nikt nie potrafi przeczytać. Nawet gdyby wiadomości w owym zbiorze były najbardziej cenne na świecie nic nam to nie da, albowiem nie umiemy ich przeczytać oraz zinterpretować.


Wykres
Opracowanie: Przemek Zawadzki
Na podstawie: http://www.flickr.com
Słowem, najistotniejsza jest interpretacja, nie zaś sama informacja. Naturalnie dziś w większości przypadków nie ma kłopotu z odczytywaniem informacji jak też jej analizą. Tymczasem coraz większym problemem jest ilość danych jaka do nas trafia. Przebieg analizy staje się przez to coraz to trudniejszy, a przez to droższy.

Istnieje tymczasem rada na przytoczony kłopot - automatyzacja procesu rozpoznawania dokumentów - dzięki temu właściwe wiadomości dotrą prędzej do adresatów. Aby było to możliwe należy wyposażyć nasze przedsiębiorstwo w tzw. komputerowy system wymiany jak też zarządzania informacją. Warto przemyśleć zakup produktów firmy Kofax, lidera w wytwarzaniu systemów przetwarzania danych. Aplikacja Kofax Transformation Modules porządkuje automatycznie takie dowody jak faktury jak też inne papierowe pisma przetwarzane są na ergonomiczną elektroniczną formę (dowiedz się więcej na www).


Laptop i rachunki
Program Kofax (dodatkowe info) Transformation Modules z pomocą skanera rozpoznaje a także segreguje zmieszane pisma, wykrywa z blankietów lekarskich np. druków L4 konieczne informacje tak, że przygotowanie dokumentacji płacowo-kadrowej staje się znacznie prostsze, dzięki czemu tańsze. Następnym wydziałem w którym wydaje się celowe użycie oprogramowania Kofax Transformation Modules będzie dział zamówień, automatyzacja przetwarzania dokumentów przetargowych. Wdrożenie omawianych rozwiązań to nie tylko obliczalne oszczędności pieniężne ale także zyski dla środowiska naturalnego dzięki ograniczeniu produkcji papierowych pism. Wirtualny obieg dokumentów jest też na pewno wygodniejszy od klasycznego i odporniejszy na uszkodzenie.
18-07-19 11:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.