W jaki sposób znaleźć wymarzoną pracę. Tak naprawdę liczy się dobre CV i dobra rozmowa kwalifikacyjna

pracy to wiele opowieści, które gdybyśmy chcieli spisywać mógłby wyjść znaczny tom praktycznych rad. Najistotniejsze jednak z nich będą się skupiać się w sferze rozmowy kwalifikacyjnej i Curriculum Vitae. Należy dokładnie zdawać sobie sprawę zwłaszcza to, w jaki sposób wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i jak napisać dobrze CV.
na rozmowie kwalifikacyjnej
W kwestii jak najdogodniejszego szykując się na taką rozmowę warto poznać typowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Na pewno możesz się spodziewać pytania, żeby powiedzieć coś o sobie. Wbrew pozorom rekruter nie zadaje tego rodzaju pytania, gdy nie wie, o co aktualnie zapytać. Pod tym banalnym pytaniem może ukrywać się intencja skontrolowania umiejętności zaprezentowania kandydata. Nie skupiaj się nadmiernie na kwestiach prywatnych lub o tym, jak spędziłeś weekend. Chyba że było to coś niestandardowego i może pokazywać Twoją pasję. W jaki sposób podejść do tego pytania na interview? Streść swoje dokonania zawodowe w kilku zdaniach. Postaraj się uwidocznij korzyści z przyjęcia do pracy właśnie Ciebie. Zastanów się, jakie są Twoje najważniejsze zalety i umiejętności i W jaki sposób pomagały Ci one w pracy.

Na końcu tej zwięzłej wypowiedzi możesz wspomnieć o tym, co lubisz robić w wolnym czasie. Osoby, które posiadają ciekawe pasje i lubią o nich mówić, są z reguły cenionymi pracownikami. Wykonaj test i przećwicz opowiadanie o sobie komuś, kto umie obiektywnie Cię ocenić. Tego rodzaju pytania na rozmowie kwalifikacyjnej możesz się spodziewać!


Może zainteresują ciebie także

Czym może się zająć absolwent lingwistyki po skończeniu studiów?

studenci w togach
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Studenci kierunków filologicznych wybierając dany kierunek i idąc na studia zwykle wiedzą, co będą robić po studiach. Oczywiście preferencje czasami się zmieniają, czasami też dyktuje je rynek pracy. Czym może zająć się człowiek po studiach lingwistycznych?

pracownik
Opracowanie: Benjamin Linh VU
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie będzie jednak rozmowy, a tym bardziej nikt nie będzie pytał Cię o swoje dokonania,jeżeli Twoje CV nie wzbudzi zainteresowania. nie zapominaj, więc jak napisać dobrze CV. Badanie przeprowadzone przez The Ladders, bardzo duży portal rekrutacyjny na świecie, pokazuje, że to pierwsze 6 sekund decyduje, czy Twoje CV będzie odrzucone! Tyle przeciętnie masz czasu, aby namówić rekrutera, aby zapoznał się dokładnie z Twoim CV. Pamiętaj więc, żeby Twoje CV było oryginalne, żeby mogło mieć nieskomplikowany schemat i było łatwe w odbiorze. Nawet najbardziej fantazyjne CV musi być czytelne, żeby rekruter ze złości nie skreślił je na samym początku. Koniecznie o tym pamiętajmy, wtedy nasze szanse na pewno wzrosną - źródło
18-07-12 01:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.