W jaki sposób znaleźć wymarzoną pracę. Tak naprawdę liczy się dobre CV i dobra rozmowa kwalifikacyjna

pracy to wiele opowieści, które gdybyśmy chcieli spisywać mógłby wyjść znaczny tom praktycznych rad. Najistotniejsze jednak z nich będą się skupiać się w sferze rozmowy kwalifikacyjnej i Curriculum Vitae. Należy dokładnie zdawać sobie sprawę zwłaszcza to, w jaki sposób wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i jak napisać dobrze CV.
na rozmowie kwalifikacyjnej
W kwestii jak najdogodniejszego szykując się na taką rozmowę warto poznać typowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Na pewno możesz się spodziewać pytania, żeby powiedzieć coś o sobie. Wbrew pozorom rekruter nie zadaje tego rodzaju pytania, gdy nie wie, o co aktualnie zapytać. Pod tym banalnym pytaniem może ukrywać się intencja skontrolowania umiejętności zaprezentowania kandydata. Nie skupiaj się nadmiernie na kwestiach prywatnych lub o tym, jak spędziłeś weekend. Chyba że było to coś niestandardowego i może pokazywać Twoją pasję. W jaki sposób podejść do tego pytania na interview? Streść swoje dokonania zawodowe w kilku zdaniach. Postaraj się uwidocznij korzyści z przyjęcia do pracy właśnie Ciebie. Zastanów się, jakie są Twoje najważniejsze zalety i umiejętności i W jaki sposób pomagały Ci one w pracy.

Na końcu tej zwięzłej wypowiedzi możesz wspomnieć o tym, co lubisz robić w wolnym czasie. Osoby, które posiadają ciekawe pasje i lubią o nich mówić, są z reguły cenionymi pracownikami. Wykonaj test i przećwicz opowiadanie o sobie komuś, kto umie obiektywnie Cię ocenić. Tego rodzaju pytania na rozmowie kwalifikacyjnej możesz się spodziewać!


Może zainteresują ciebie także

Jak na przykład szukać pracy przez Internet?

CV
Opracowanie: See-ming Lee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedyś szukając pracy, samodzielnie spacerowało się zostawiać CV czy szukało się zawiadomień w gazetach. Teraz każdy kto wyszukuje pracy przede wszystkim sięga do Internetu.

pracownik
Opracowanie: Benjamin Linh VU
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie będzie jednak rozmowy, a tym bardziej nikt nie będzie pytał Cię o swoje dokonania,jeżeli Twoje CV nie wzbudzi zainteresowania. nie zapominaj, więc jak napisać dobrze CV. Badanie przeprowadzone przez The Ladders, bardzo duży portal rekrutacyjny na świecie, pokazuje, że to pierwsze 6 sekund decyduje, czy Twoje CV będzie odrzucone! Tyle przeciętnie masz czasu, aby namówić rekrutera, aby zapoznał się dokładnie z Twoim CV. Pamiętaj więc, żeby Twoje CV było oryginalne, żeby mogło mieć nieskomplikowany schemat i było łatwe w odbiorze. Nawet najbardziej fantazyjne CV musi być czytelne, żeby rekruter ze złości nie skreślił je na samym początku. Koniecznie o tym pamiętajmy, wtedy nasze szanse na pewno wzrosną - źródło
18-07-12 01:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.