Zwięzły przegląd gatunków utworów muzycznych

Sztuka, jakiej tworzywem jest brzmienie towarzyszy ludziom w różnorodnych formach od stuleci. Nie jest łatwo jednoznacznie wskazać chociaż w przybliżeniu datę pojawienia się muzyki. Wiadomo jednakże, że już jednostajny śpiew ludzi zamieszkujących jaskinie były początkową próbą jej stworzenia. Człek pierwotny na pewno śpiewał aby dodać sobie otuchy oraz polepszyć samopoczucie. W epoce Starożytności zaszedł rozwój muzyki. Przede wszystkim powstały liczne instrumenty dęte drewniane (np. fujarki) jak też strunowe (np. lira, harfa). Nie brak było także oryginalnych instrumentów jak choćby muszli.
koncert gitarowy
Opracowanie: Gialla Farfalla
Na podstawie: http://www.flickr.com
Era Średniowiecza kojarzona jest ze stagnacją, acz dominowała w owym czasie muzyka kościelna. Jednak w erze Odrodzenia, nastąpił dalszy rozwój muzyki, zarówno wokalnej, religijnej jak też świeckiej. Był to także czas powstania polifonii. We Włoszech w epoce Baroku narodziła się nowatorska odmiana dramatu śpiewanego, to jest opera. Oświecenie i Romantyzm zapoczątkowały gwałtowny rozwój muzyki klasycznej.

Dodatkowe informacje o tej tematyce zdobędziesz w różnych serwisach, lecz znacząca witryna jest tylko jedyna! Zweryfikuj

Końcówka XIX w. to także intensywny rozwój baletu. Okres międzywojnia przyniósł sporo zmian. I w muzyce sporo się zmieniło. Można by mówić, że muzyka poważna nieco się znudziła. Poczęto z nią eksperymentować. Efektem tego było zaistnienie innowacyjnego typu muzyki - był to jazz. Tradycyjnym instrumentem jazzu została trąbka. Zaistniały też inne formy muzyki: hip-hop, pop, metal, rock, techno, blues, heavy metal, disco-polo itp.. Przy okazji zerknij na instrumenty - dowiedz się więcej.

Jednymi z najbardziej popularnych muzyków światowej renomy są: Ludwig Van Beethoven, Wolfgang Amadeusz Mozart, Jan Sebastian Bach, Piotr Czajkowski, Johann Strauss, Fryderyk Chopin.


Może zainteresują ciebie także

Maszyna do sitodruku zdoła wydrukować logo Twojej firmy na każdej nawierzchni!

Sitodruk
Opracowanie: Women's Studio Workshop
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie, aby wypromować własną firmę, najważniejsza jest reklama. W związku z tym, posiadacze wszystkich znanych firm decydują się na wykonanie T-shirtów, wizytówek , a także balonów ze swoją grafiką. Najłatwiej na bank zlecić przyrządzenie czegoś takiego doświadczonej drukarni, jaka wyposażona jest w zdatny sprzęt.

Dziś z różnorodnego typu muzyką się stykamy, praktycznie na każdym kroku. Wpada do naszej świadomości poprzez stacje telewizyjne a także radiowe. Wszystkim wiadomo, że muzyka oddziałuje na nas w sposób uspokajający. Może oderwać nas od huku współczesnego świata. Choć muzyka jest tak szeroko popularna na globie to odgrywa ona indywidualną funkcję w życiu każdego z ludzi. Rozmaite preferencje muzyczne mają indywidualni ludzie. Rolą muzyki może być wywołanie w nas stanu relaksu jak też od czasu do czasu wyzwolenie w człowieku większej werwy lub przekazanie konkretnej treści zawartej w utworze muzycznym. Tu mały bonus dla prawdziwych wielbicieli muzycznych:
20-10-06 07:31
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.