Muzyka na weselach: dj czy raczej zespół "na żywo"

Mnóstwo młodych par, które są w trakcie organizowania wesela, zastanawia się, czy zdecydować się na zespół muzyczny występujący na żywo, czy też korzystniej jest wybrać dj'a. Obie te możliwości posiadają pewne plusy i minusy. Powinniśmy więc dowiedzieć się jakie!
Dj na wesele niezaprzeczalnie powinien zapewnić nam zdecydowanie bardziej urozmaicony repertuar. Praktycznie każdy utwór, który sobie wymarzymy, może być zagrany przez dj'a. Oprócz tego podczas imprezy uczestnicy sami mają szansę sugerować konkretne utwory, do jakich chcieliby tańczyć. Jeśli więc zależy nam na bardzo dużym i różnorodnym repertuarze, dj na wesele jest zdecydowanie dogodniejszym rozwiązaniem (sprawdź).

Niewątpliwie dla wielu osób ważne są też ceny. W przypadku dj'a wydamy znacznie mniej za całą imprezę. Zwykle dj'em jest jedna osoba, która w praktyce nie gra na żadnym instrumencie, ani też nie śpiewa, dlatego też nawet bardzo popularny dj powinien nas kosztować zdecydowanie mniej niż średniej jakości grupa muzyczna.

przed ślubem
Opracowanie: Naijamayor
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo ludzi urządzających wesela, Brzeg nie mogłaby zdecydować się na przyjęcie bez muzyki na żywo. Bez wątpienia muzyka grana przez profesjonalną grupę muzyczną ma swój własny, unikalny klimat i trudno się z tym nie zgodzić. Zespół muzyczny bez wątpienia zadowoli starsze osoby, które preferują wyłącznie ten rodzaj muzyki podczas przyjęcia. Dla nich dobre wesele odbywa się wtedy, kiedy występuje grupa na żywo. W pewnym stopniu jest to racja, ponieważ niektóry rodzaj muzyki, przede wszystkim muzyka biesiadna, brzmi znacznie lepiej, kiedy jest wykonywana na żywo.

Trzeba jednak wiedzieć, że cena zamówienia grupy muzycznej będzie zdecydowanie wyższa niż koszt dj'a. Najczęściej grupa weselna to minimum 3 osoby, a każdy muzyk będzie musiał zostać opłacony. Ceny mogą więc być duże, zazwyczaj oscylują od 1500 do 5000 złotych. Pamiętajmy jednak, że zespół z górnej półki może kosztować o wiele więcej. W tej sytuacji należy mieć na uwadze również fakt, iż najlepsze grupy weselne muszą być zarezerwowane o wiele wcześniej, czasami nawet rok lub dwa lata przed weselem.

Może zainteresują ciebie także

O tym, jak istotne są imprezy firmowe - warto mieć czas na rozrywkę

Kolacja wigilijna
Opracowanie: Bill Kasman
Na podstawie: http://www.flickr.com
Są istotne, zgadza się, co do tego nie ma żadnych obiekcji. Jakie stałoby się życie bez firmowych imprez, no jakie? Przecież człowiek nie może jedynie żyć pracą, myśleć o niej cały czas, człowiek musi się wyrwać, trochę zaszaleć, powinien się rozluźnić. Kto tego nie akceptuje ten albo nie lubi właściwie tego typu imprez, albo po prostu jeszcze nie wie, że istnieje taka ewentualność. No bo jak to najczęściej może wyglądać?


Jak się zatem okazuje, wybór pomiędzy grupą muzyczną a dj'em jest dość trudny, a jednocześnie w dużej mierze zależy od naszych gustów muzycznych.
18-11-22 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.