Niestandardowe metody druku

Druk dzisiaj rozwija się naprawdę dość szybko. Jeszcze niedawno drukowano wyłącznie na czarno, później wprowadzone zostały tusze kolorowe, a stare drukarki zamieniono na zaawansowane urządzenia, gwarantujące świetną jakość wydruków przy minimalnych kosztach.
Królik wydrukowany w technologii 3D
Opracowanie: fdecomite
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecnie jednakże człowiek do dyspozycji ma wiele ciekawych rodzajów druku, jakie są w stanie zrewolucjonizować naukę. Przykładem jest chociażby popularny druk (kliknij hiperłącze) wodny.

Służy on zazwyczaj do precyzyjnego wykonywania wszelkiego rodzaju wzorów na określonych powierzchniach. Takie wzory charakteryzują się doskonałą wytrzymałością. Z tego rodzaju drukiem nierozerwalnie skorelowana jest hydrografika przedstawiona na . Pod tym pojęciem ukrywa się grafika wykonana techniką druku wodnego na powierzchni pokrytej stosowną folią. To właśnie wykorzystana folia decyduje o tym, jaki będzie efekt końcowy. Aktualnie, takie rozwiązania dość często wykorzystywane są przykładowo w branży motoryzacyjnej.

Może zainteresują ciebie także

Metody druku dostępne w branży motoryzacyjnej

drukarka
Opracowanie: Waag Society
Na podstawie: http://www.flickr.com
Druk aktualnie rozwija się naprawdę dość szybko. Do niedawna drukowano wyłącznie na czarno, następnie zastosowane zostały tusze kolorowe, a stare drukarki zamieniono na kompaktowe urządzenia, zapewniające świetną jakość wydruków przy minimalnych kosztach.


Innym, dość popularnym rodzajem druku jest druk przestrzenny, inaczej określany mianem druku 3D. Pierwsze techniki, jakie stały się podstawą tego sposobu drukowania pojawiły się już w latach 80 ubiegłego wieku. Aktualnie, druk 3D to duża
Jeden z trybów w drukarce
Opracowanie: Creative Tools
Na podstawie: http://www.flickr.com
nadzieja dla wielu dziedzin. Przykładem mogą być chociażby drukowane protezy. Proces jest błyskawiczny, mniej kosztowny, gdyż wykorzystuje się jedynie jedno urządzenie i co najważniejsze – rzeczywiście szczegółowe, dzięki czemu proteza jest komfortowa i staje się znakomitą namiastką prawdziwej kończyny. Drukowanie przestrzenne daje możliwość także na wydruk ażurowego gipsu, który nie tylko fantastycznie wygląda, ale jest też rzeczywiście lekki, zapewniając komfort noszenia. Przy tym, jego wytrzymałość jest solidna, dlatego doskonale usztywnia złamaną kończynę.

Dziś drukować można z wykorzystaniem wielu materiałów, na przykład czekolady bądź cukru. Druk (na tej stronie) przestrzenny jest stale rozwijany, na rynku pojawiają się kolejne metody charakteryzujące się dużym zainteresowaniem. Wiele osób jednak upatruje w tym rozwoju wiele niebezpieczeństw, jak na przykład możliwość wydrukowania … broni. Aktualnie jednakże drukarki 3D są dość kosztowne, tym samym niewiele osób może sobie pozwolić na ich kupno. Są za to znakomitą alternatywą i rozwiązaniem dla fabryk czy biur projektowych.
18-06-22 11:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.