Impreza masowa – od czego rozpocząć przygotowania? Krótkie kompendium wiedzy przeznaczone dla organizatorów imprez

Sezon letni sprzyja organizacji pikników, dni miasta i koncertów w plenerze. Do zwołania większej imprezy masowej zdecydowanie dobrze jest wynająć pewną firmę, dla której organizowanie i obsługa techniczna imprez to codzienność, bo z pewnością zrobi to profesjonalnie i w pierwszej kolejności załatwi konieczne pozwolenia, ważne dokumenty i tym podobne rzeczy, następnie zadba o jej właściwy przebieg, a ostatecznie po wszystkim posprząta...

agregat prądotwórczy
Opracowanie: U.S. Naval Forces Central Command
Na podstawie: http://www.flickr.com
Organizacja wydarzenia - koncertu, pikniku czy zawodów sportowych - zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w pomieszczeniu to nie tylko integracja społeczeństwa i realizacja ciekawego pomysłu. Na organizatorach imprezy ciąży bardzo wiele powinności, z których muszą się wywiązać, zarówno dotyczących programu, jak i organizacyjnych. Szalenie istotne jest uzyskanie ważnych pozwoleń, zapewnienie bezpieczeństwa i przestrzeganie prawa. Niesamowicie istotna jest również obsługa techniczna imprez. Kiedy pomysł na imprezę już jest, na początku oczywiście należy dokonać wyboru miejsca jego realizacji. Miejsce oczywiście powinno być dostosowane do charakteru planowanego wydarzenia. Jeżeli wybierzemy park, stadion sportowy lub inną przestrzeń otwartą, musimy liczyć się z tym, że będzie trzeba wyznaczyć dany obszar i zaplanować, co zrobić, gdy pogoda będzie krzyżować plany.

Może zainteresują ciebie także

Najsłynniejsze utwory rockowe

gitara
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Choć współcześnie słynnych i znakomitych jest dużo zespołów rocka, to Deep Purple i Pink Floyd są zdecydowanie tymi, które zaważyły na teraźniejszości rocka, a i dziś są jednymi z najchętniej słuchanych grup. Te progresywne brytyjskie grupy podbiły publiczność swym fenomenalnym brzmieniem, nieziemskim podejściem do muzyki i zapadającymi w pamięć tekstami.


Jeżeli pomieszczenie jest zamknięte, jak sala sportowa lub sala widowiskowa, należy mieć na uwadze ograniczenie ilości miejsc. Następnym krokiem w zaplanowaniu imprezy jest określenie jej celu, daty i treści. Bardzo często trzeba przygotować jej regulamin i skonstruować szczegółowy program minutowy wraz ze scenariuszem otwarcia, przebiegu i zamknięcia imprezy. Dokumenty te wymagane są zwykle na długo przed jej zorganizowaniem, bo miasto chce mieć w nie wgląd. Ponieważ nakłady finansowe zwykle są dość duże, odpowiednio wcześniej trzeba rozpisać budżet, ewentualne źródła finansowania (sponsorzy, zbiórka). Aby frekwencja dopisała, trzeba postawić również na promocję imprezy (catering na stypy Poznań) (plakaty, artykuły prasowe). Po otrzymaniu wymaganych prawem pozwoleń zwykle przychodzi pora na najbardziej pochłaniające energię działania, czyli przygotowanie dekoracji, zaplanowanie punktów gastronomicznych i miejsc poboru prądu (tu pomoże wypożyczalnia agregatów prądotwórczych - więcej wynajem agregatów prądotwórczych warszawa). Warto na tym etapie zdecydować też, komu przypadnie obsługa techniczna imprez towarzyszących naszej (jeśli takie są w planach), zabezpieczyć służby porządkowe, punkty medyczne i toalety.

impreza
Jak widać - pracy jest wiele. Zdecydowanie lepiej jest powierzyć je profesjonalnej firmie, aby przed planowaną imprezą nie zadręczać się myślami, czy wypożyczalnia agregatów prądotwórczych dostarczy je na czas, czy punkty gastronomiczne będą odpowiednio zaopatrzone i czy frekwencja dopisze i wydarzenie się zwróci.
20-09-10 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.