Kim jest aktuariusz oraz jakimi znaczącymi rzeczami się zajmuje?

Aktuariusz jest to osoba, jaka zajmuje się fachowym obliczaniem ryzyka oraz także wartości bieżącej rozlicznych projektów skarbowych, w szczególności takich, jakie są obarczone jakimś ryzykiem lub też przynależą do projektów długoterminowych. Aktuariusz to profesjonalista i fachowiec, który jest dokładnie związany z branżą finansów, ubezpieczeń albo też planów emerytalnych.

, kalkulacją ryzyka (rynkowe, operacyjnego, ubezpieczeniowego lub też kredytowego), pełni też niesłychanie dużo innych ważkich funkcji.

Jeśli ktoś pragnie pracować w zawodzie aktuariusza to bezsprzecznie musi przejść wyśmienite szkolenie i dostać niezbędne wykształcenie i wysokie kwalifikacje. Niezbędne jest rzecz jasna uzyskanie wyższego wykształcenia na odpowiedniej uczelni i konkretnym kierunku studiów, dodatkowo konieczne jest również zaświadczenie o niekaralności, i także udokumentowany staż, jaki trwał co najmniej dwa lata.

To zagadnienie jest dla Ciebie interesujące? To zobacz też pokrewne wątki (http://www.albedum.pl/), posiadające nie mniej wciągające informacje na omawiany wątek.

Konieczne jest również pozytywne zdanie egzaminu aktuarialnego. Egzaminy takie odbywają się teraz co dwa lata i składają się z różnych bloków tematycznych, takich jak na przykład matematyka skarbowa, statystyka, matematyka ubezpieczeń na życie, prawdopodobieństwo, matematyka rozmaitych pozostałych ubezpieczeń płatniczych, majątkowych oraz osobowych. Jak więc widać droga do owego zawodu jest naprawdę długa i także niełatwa. Ktoś kto chce pracować jako aktuariusz bezsprzecznie musi poświęcić niemało czasu na pilną naukę, a także cechować się pewnymi określonymi cechami i zaletami, takimi jak na przykład pilność, skrzętność, zaangażowanie, pracowitość i dużo innych. Aczkolwiek trudna praca i nauka z pewnością pomoże komuś w osiągnięciu tego celu. Warto napomknąć, że aktuariusz jest teraz zawodem nadzwyczaj opłacalnym i dochodowym, łatwo można dodatkowo odnaleźć pracę w tym zawodzie, co pewnie jest obfitą zaletą.


Może zainteresują ciebie także

Jeśli pragniesz prowadzić swoją działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami, musisz wycenić rezerwy na świadczenia dla pracowników

rachunki
Opracowanie: kate hiscock
Na podstawie: http://www.flickr.com
Obecne ustawy kładą na pracodawców wymóg wyceny rezerw na świadczenia pracownicze. Przeprowadzenie tego typu analiz zleca się firmom aktuarialnym. Jeżeli zatrudniający pragnie prowadzić swoją działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami, musi zatrudnić profesjonalistę, który dokona stosownych obliczeń i sporządzi raport.
21-11-20 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.