Mała czarna, zawsze na czasie - poprawia nastrój, wydajność, pobudza

Rośliny kawowca, popularne były w Etiopii już w I tysiącleciu p.n.e. Ich owoce pozyskiwano wtedy ze stanowisk naturalnych. Niełatwo dzisiaj rozstrzygnąć, w jaki sposób kawa zawędrowała do kraju. Czy dotarła do nas drogą morską z Holandii, czy drogą lądową z Turcji.
ziarna kawy
Opracowanie: Andreas Poike
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiadomo tylko, że pojawiła się z końcem XVII wieku. Duża większość z nas, nie wyobraża sobie początku dnia albo leniwego popołudnia, bez jej filiżanki. I mimo, że kojarzymy ją tradycyjnie z Włochami, którzy narzucili większość określeń naszym ulubionym kawowym mieszankom - latte, cappuccino, machiatto, to jednak najwięcej naparu z kawy na świecie wypijają Skandynawowie. Tymczasem, kawa – napój sporządzany z palonych, a następnie zmielonych ziaren kawowca, wywodzi się z Etiopii.

Zobacz również -

Uaktywnia, poprawia metabolizm i podnosi efektywność myślenia. A ponadto zawiera przeciwutleniacze, które zapobiegają powstawaniu wolnych rodników, ponoszących odpowiedzialność m.in. za starzenie się organizmu. Dzisiaj spożywanie napoju z ziaren kawowca odgrywa wielką rolę w życiu towarzyskim. Jak mawiają kawowi eksperci , obok powszechnie znanego oddziaływania kofeiny, zasadniczego składnika tego napoju, który wzmaga czynności serca, podwyższa ciśnienie krwi, działa przeciwsennie, ma jeszcze jedną ważną cechę - zdolność rozluźniania języków. Co przy kawiarnianym stoliku jest niezwykle istotne. Wysokiej jakości kawa ziarnista sklep internetowy ma pełny asortyment. W asortymencie sklepów odnaleźć możemy m.in. kawy ziarniste naturalne, należące do gatunku Arabica, przyjmowane za najlepsze na świecie, jak również kawy (przeniesiony tutaj) smakowe czy kawy rozpuszczalne.


Może zainteresują ciebie także

Dbaj o swój samochód na wiosnę

auta, lusterko, samochody
Opracowanie: Taner Lantow
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zbliża się wiosna, a razem z nią czas, gdy to dokonujemy zarówno porządków, jak i różne renowacje, czy to pomieszczeń, czy w ramach prac ogrodowych. Kluczowe jest także, by jak najlepiej zadbać o nasz samochód. Po zimie wymaga on jak najbardziej wizyty w warsztacie samochodowym i kompleksowego przeglądu.

Nie od dziś wiadomo, że zima nie służy samochodom.

latte
Opracowanie: Baileys
Na podstawie: Baileys
O najlepszej jakości kawy świadczy jej bukiet. Kawa ziarnista Arabica, wywodzi się z lasów deszczowych etiopskiej prowincji Kaffa w górach Jemenu. W górach Jemenu, od kilku tysięcy lat, po dzień dzisiejszy rośnie dziki gatunek krzewu Arabica. Na większych wysokościach owoce krzewu kawowca dojrzewają dłużej, ale osiągają za to bogatszy, bardziej złożony smak i zapach. Arabica (przejdź do strony kawa z Kostaryki) zawiera najmniej kofeiny spośród wszystkich uprawianych przez człowieka gatunków kawy. Popijając kawę, parzoną na różne sposoby przez bardzo oryginalne urządzenia, pamiętajmy, że każda używka w nadwyżce może źle oddziaływać na nasze zdrowie. Obyśmy tylko nie starali się pobijać rekordu Balzaka, który pisząc swoje powieści, potrafił wypić w ciągu jednej nocy do 40 filiżanek naparu z kawy.
18-07-27 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.