Podatek z tytułu nabycia towaru poza naszym krajem

Kiedy chcemy kupić coś zagranicą, to raczej nie zastanawiamy się o podatkach związanych z konkretną rzeczą. bardzo często po prostu cieszymy się, że osiadamy nową rzecz. Ale, jeśli jesteśmy przedsiębiorcami to wiemy, że istnieje coś takiego co nazywamy wnt.

Przy odliczaniu podatku naliczonego możemy mieć pewne problemy, bo ostatnio zmieniło się prawo w tej kwestii. Tak więc należy wszystko sprawdzić, nim weźmiemy się za rozliczenie VAT-u (http://www.cenabiznesu.pl/-rozliczanie-transakcji-wnt-w-2014-roku). Istnieje coś takiego jak kalkulator odsetek ustawowych, którym można się wesprzeć, by zobaczyć, co i jak. Tego typu kalkulator jest ogólnodostępny w sieci i rzeczywiście możemy na tego typu narzędziu wiele rzeczy policzyć. Dlatego jeśli są jakiekolwiek wątpliwości to najzwyczajniej w świecie powinniśmy skorzystać z takiego kalkulatora. Możliwe, że samemu uda nam się wiele rzeczy poogarniać.

Może zainteresują ciebie także

Drukowanie wszelkiego rodzaju papierów albo istotnych dokumentów nadal w wielu zakątkach świata jest czymś normalnym

sklepu
Na podstawie: www.krainazabawy.pl
Pomimo tego, że mamy XXI wiek i sporą ilość spraw załatwiamy w sieci, to nadal potrzebujemy wielu dokumentów na papierze.


Świat zmierza w tym kierunku, żeby zminimalizować zużycie papieru.


Proszę o danie nam faktury
faktura vat
Opracowanie: Daniel X. O'Neil
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kiedy wybieramy się do sklepu dostajemy paragon i bardzo rzadko potrzebujemy faktury. Niektóre osoby nawet nie wiedzą, że możemy poprosić o wystawianie faktur vat (www.cenabiznesu.pl/-vat-2014-nievatowiec-tez-moze-wystawic-fakture). Ale prawda jest taka, że ludzie, którzy posiadają przedsiębiorstwa chcą faktur. Bez faktury się nie da. Jednak poza tym, że firmy chcą, by przy kupnie zostały wystawione im faktury (dodatkowe info), to powinny jeszcze pamiętać, że również powinny wystawiać takie faktury. Na wystawienie faktury jest pewien czas, tak samo jak na jej opłacenie. Dlatego należy zwrócić na to wszystko uwagę. Pewne osoby zupełnie nie mogą tego ogarnąć. Dlatego również wszystkim powinna zajmować się księgowa. Jednak warto samemu się każdej rzeczy nauczyć, bo to nie jest skomplikowane.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.