Jeśli pragniesz prowadzić swoją działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami, musisz wycenić rezerwy na świadczenia dla pracowników

Obecne ustawy nakładają na przedsiębiorców konieczność wyceny rezerw na świadczenia pracownicze. Wykonanie tego typu badań zleca się firmom aktuarialnym. Jeżeli pracodawca chce prowadzić swoją działalność w świetle obowiązujących przepisów, musi znaleźć specjalistę, który dokona stosownych obliczeń oraz sporządzi raport.


więcej
Zatrudnij rzetelnego aktuariusza
Specjaliści z biura aktuarialnego trudnią się obliczaniem wartości projektów finansowych, ze szczególnym uwzględnieniem przedsięwzięć długoterminowych. Biorąc pod uwagę wszelkie zagrożenia oraz zmiany mające miejsce na rynku, szacują notowania przyszłych inwestycji, sporządzając wyceny aktuarialne. Na tę chwilę obowiązujące ustawy nakładają na przedsiębiorców obowiązek przeprowadzenia wyceny (www.rezerwy24.pl/oferta_wyceny_rezerw_aktuarialnych) rezerw pracowniczych wedle obowiązującego standardu Ksr 6. Pracami tego typu trudnią się wykwalifikowani aktuariusze, którzy w swych wyliczeniach uwzględniają zarówno matematykę ubezpieczeniową, jak też statystyki i informacje demograficzne dotyczące pracujących w firmie osób.

Wymogi Ksr 6 są bardzo istotne
Warto zaznaczyć, że standard Ksr 6 określa bardzo dokładnie, które szczegóły powinny zostać zawarte w raporcie z wyliczeń - praktyczne informacje. Modyfikacja standardu przyjęta wiosną 2014 roku jednoznacznie wykazuje, że sama ujawniona w raporcie wartość rezerw jest niedostateczna i musi zostać uzupełniona dodatkowymi zestawieniami. Są one na tyle trudne, że ich przygotowaniem może zająć się wyłącznie kompetentny aktuariusz. Muszą mieć to na uwadze przede wszystkim ci przedsiębiorcy, którzy dotychczas korzystali z wyceny (sprawdź tutaj) rezerw z użyciem programów komputerowych. Gdy pragną przygotować wycenę z obowiązującym standardem, muszą poważyć się na wsparcie przedsiębiorstwa aktuarialnego.


Biura aktuarialne działają w dużych miastach
Osoby, które pragną zatrudnić aktuariusza albo zaczerpnąć bardziej szczegółowych informacji w biurze aktuarialnym, powinny poszukiwać wspomnianych instytucji w dużych miejscowościach w swej okolicy. W sieci tymczasem można zaznajomić się z informacjami dotyczącymi obowiązującej Ustawy o Rachunkowości oraz wspomagającej ją standardów Ksr 6 czy międzynarodowych standardów MSR 19.
18-07-06 13:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.