Postęp technologiczny, a wygląd i sposób użytkowania inwestycji

Edukacja ekologiczna buduje świadomość społeczeństwa, które przykłada coraz większą wagę do jakości produktów i technologii wdrażanych na rynek. Eko domy technologicznie mają niewiele wspólnego z domami prezentowanymi przez pracownie architektoniczne w katalogach projektowych.

Podczas projektowania domu energooszczędnego, trzeba brać pod uwagę tradycyjne zasady projektowania, dzięki którym możliwe jest wykorzystanie naturalnych źródeł energii pochodzących z natury. Nie bez znaczenia są także instalacje i rodzaj materiałów budowlanych, które pozwalają na właściwe przetworzenie i wykorzystanie skumulowanej energii.

Niekonwencjonalność rozwiązań skłania do podkreślenia wyjątkowości poprzez nadanie nieszablonowego wyglądu inwestycji.

Domy o wymyślnych kształtach powstają na całym świecie. Często stają się regionalnymi symbolami i atrakcjami turystycznymi. Inwestycja w całokształcie bywa pojmowana jako arcydzieło sztuki architektonicznej - środek przekazu ważnego przesłania.

Na całym świecie znane są: domy-sześciany Pieta Bloma, Zielona Cytadela Friedensreicha Hundertwassera w Magdebudgu, chodzący dom, Krzywy Domek w Sopocie, Dom na dachu w kaszubskim skansenie, Szklany dom na wodzie Marcina Panpucha, czy Dom w kształcie buta we Włoszech.

Edukacja ekologiczna i prozdrowotny tryb życia objęła już wiele dziedzin. Nawet przywódcy państw z całego świata, drżą o zdrowie swoich obywateli. 15 listopada weszła w życie ustawa zakazująca palenia w miejscach publicznych. Polska dołączyła do listy państw chroniących obywateli przed dymem tytoniowym nie tylko na ulicach i przystankach.

Może zainteresują ciebie także

Zdecyduj się na wykorzystanie w swojej firmie innowacyjnych narzędzi, aby zwiększyć wydajność jej pracy i zyski

Outsourcing
Na podstawie: http://pl.sii.eu/pl/
W przypadku administrowania pracą firmy kluczową kwestią staje się znalezienie narzędzi idealnych dla efektywnej i wydajnej pracy oraz zwiększenie zyskowności inwestycji. Kwestią nadrzędną jest zmniejszenie kosztów, jakich da się uniknąć bez straty dla zakładu, jak również zatrudnienie wykwalifikowanych specjalistów, którzy będą zajmować się rozwojem inwestycji.


Zakaz palenia tytoniu popiera większość ankietowanych w sondażach. Jednak wielu właścicieli obawia się znacznej utraty klientów.

W Nowym Jorku, wbrew obawom, zakaz palenia papierosów spowodował wzrost obrotu niemal o 9%. Organizator akcji „Lokal bez papierosa” dba o właściwą interpretację przepisu przez właścicieli lokali. Niepodporządkowanie ustawie będzie surowo karane. Właściciel, który nie wprowadzi zakazu zapłaci 2000 zł, a palacz przyłapany na gorącym uczynku, w miejscu obowiązywania zakazu, otrzyma mandat w wysokości 500 zł. Właścicieli lokali, w których palono, czekają spore wydatki na odświeżenie wyposażenia. Meble (zarówno tapicerowane, jak i drewniane), zasłony i ściany są przesiąknięte dymem, przez co ich zapach jest nieprzyjemny, kwaśny i stęchły.

Ponadto właściciele, którzy urządzą palarnie, będą musieli zainwestować w w wentylatory i wyciągi. W przypadku palarni każda z tych metod może nie być 100% skuteczna i może wymagać wsparcia dodatkowych urządzeń wentylacyjnych.

Większości właścicieli lokali nie stać jednorazowo na taki wydatek. Zapowiadają wprowadzenie zakazu i wyniesienie popielniczek na zewnątrz.
19-11-07 07:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.