Przedłużający się remont – nikt nie lubi takich niespodzianek. Jak tego uniknąć i sprawnie rozwiązać pojawiające się problemy?

Przy remontach generalnych, większych porządkach albo sprzątaniu w ogrodzie, gdy rosnąca góra odpadów zaczyna nas przerastać, należy wynająć kontener na śmieci. Niestety, czasami jego ustawienie bywa problematyczne, czasami przeszkadza sąsiadom, a czasami po prostu okazuje się być za mały. Co zrobić?

Przy wąskich drogach drogach wewnętrznych, małych parkingach i małej ilości wolnej przestrzeni, wstawić kontenery na odpady może być trudno. Jeżeli są to kontenery na odpady organiczne, z ogródka czy działki, łatwiej jest manewrować mniejszym pojemnikiem na kółkach, ale bywa, że duży pojemnik (ciekawe pojemnik z otwieranym dnem) – taki jak do wywózki gruzu – jest potrzebny. Wówczas warto porozumieć się z firmą wynajmującą tego typu pojemniki, jakie wielkości oferuje, ewentualnie czy w naszym miejscu zamieszkania nie sprawdzi się czasem długi rękaw zsypowy.

Może zainteresują ciebie także

Informacje gospodarcze, o jakich musi wiedzieć każdy przedsiębiorca

właściciel firmy
Opracowanie: Mike Wolpert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystkie informacje gospodarcze, o których powinien wiedzieć każdy kto decyduje się prowadzić własną działalność trzeba poznać jeszcze przed formalnym rozpoczęciem prowadzenia swojego interesu. Wyłącznie wtenczas można posiadać przekonanie, iż trzyma się rękę na pulsie. Osoba taka nabierze przeświadczenia, że nic nie może jej zaszkodzić.


Kontener na gruz
Opracowanie: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przy użyciu rękawa zsypywanie gruzu z wysokich pięter jest szybkie i mamy pewność, że odpady zsypywane są prosto do kontenera, ograniczając przy tym rozprzestrzenianie się kurzu. Rękaw ma ten plus, że praca naprawdę idzie szybko, a co za tym idzie - skracamy uciążliwość wynikającą z hałasu, zmniejszamy ilość osiadającego kurzu i przy dobrej organizacji pracy możemy z transportowaniem odpadów poradzić sobie w jeden dzień. Jeśli jest taka konieczność, po wypełnieniu jednego kontenera można zorganizować następny. Nawet jeżeli będą przez jakiś czas stanowiły bariery drogowe, jeśli będą odebrane przez firmę tego samego dnia, pomogą bardzo szybko się uwinąć z „brudną robotą”. Jeżeli planujemy remont (http://www.bautec-lodz.pl/budownictwo) od jakiegoś czasu i umiemy nieco bliżej określić czas, gdy prace ekipy remontowej będą najbardziej intensywne, uprzedźmy wcześniej sąsiadów, by mogli się na to nastawić.

Ta informacja będzie dla nich szczególnie istotna jeśli mają malutkie dzieci lub kiedy będziemy ich prosić o przeparkowanie samochodów, jeżeli będą stanowiły bariery drogowe i przeszkadzały w najlepszym ustawieniu kontenera. Dla nich także będzie to sytuacja dobra, gdy zdecydujemy się na rękaw, bo ani okna, ani samochody nie ucierpią, kiedy posłuży on do zrzucenia odpadów. Jeżeli w trakcie prac okazało się, iż pojemnik jest za mały, możemy z tej samej firmy wypożyczającej szybko domówić drugi i negocjować cenę.

Nikt nie lubi długotrwałych, kłopotliwych remontów, ale przemyślana organizacja pracy i solidne narzędzia dostępne na pomogą zrealizować wszystkie prace szybko i sprawnie.
20-03-05 16:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.