Konieczne złożenie zeznania vat 7k - kogo dotyczy?

Oświadczenie VAT-7K składają mali podatnicy obowiązani do składania deklaracji VAT 7k za okresy 3-miesięczne, zgodnie z art.99 ust. 2, bądź 3 ustawy. Są to drobni podatnicy, u jakich cena obrotów nie przerosła w byłym roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro.

Dotyczy to również prowadzących firmę maklerską, zarządzających funduszami inwestycyjnymi, będących agentami, pracujących na zlecenie, bądź innymi jednostkami świadczącymi usługi o pokrewnym charakterze. W tym przypadku suma prowizji, bądź uposażenia nie przekroczyła w ostatnim roku podatkowym wielkości odpowiadającej równoważności 45 000 euro. Zgodnie z nakazami mali podatnicy, którzy wybrali metodę kasową, składają w urzędzie skarbowym deklaracje skarbowe VAT 7k za okresy kwartalne w terminie do 25 dnia miesiąca występującego po każdym następnym trymestrze .www.poradnik.wfirma.pl/-formularz-vat-7-z-omowieniem-sposobu-wypelnieniaek związanych z doliczeniem procentów ustawowych, lub odsetek z tytułu długów podatkowych . Odsetki podatkowe to odsetki naliczane przez organy skarbowe z tytuhttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/kalkulator-odsetek-podatkowychch. Metodę ich naliczania koryguje Ordynacja podatkowa.

podatki
Opracowanie: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odsetek podatkowych nie nalicza się, jeśli ich wielkość nie przewyższa trzykrotnej ceny należności dodatkowej obciążanej przez pocztę za nadanie poleconej przesyłki listowej. W tej chwili wielkość minimalna odsetek wynosi 9 zł. Jeżeli ostatni dzień terminu zapłaty przypada na sobotę, to dzień taki uznaje się za dzień wolny, a w efekcie za ostatni czas opłaty zaległości uważa się najbliższy dzień po dniu, bądź dniach wolnych od pracy.


Może zainteresują ciebie także

Korzystne umowy, które da się podpisać z biurem nieruchomości.

Nieruchomości
Opracowanie: Internorm
Na podstawie: Internorm
Coraz większa liczba osób, które posiadają działki pod zabudowę na sprzedaż jest zdecydowanych na to, aby skorzystać z usług wykwalifikowanego biura nieruchomości. W takim miejscu albowiem będzie okazja podpisać korzystne umowy dzięki jakim pozyska się środki finansowe, jak i o wiele szybciej wyszuka się zainteresowanych kupnem na te nieruchomości, których jest się posiadaczem.

Na prośbę pracownika, pracodawca wypisuje zaświadczenie o zatrudnieniu . W owym zaświadczeniu wpisuje się, czy wymieniony zatrudniony nie znajduje się w czasie wymówienia umowy o pracę, ahttps://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-zaswiadczenie-o-zatrudnieniu-i-zarobkach-wzor-z-omowieniemOsoba wystawiająca zaświadczenia ponosi pełną odpowiedzialność legislacyjną w przypadku podania danych niezgodnych z rzeczywistością. Dokument aktualne jest jeden miesiąc od daty wystawienia.
19-10-24 15:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.