Przesyłka międzynarodowa wymaga wielu formalności, lecz zależy, w jakie miejsce ją wysyłamy. Sprawdź, o co w tym chodzi

Czy zdajesz sobie sprawę, jakimi kwestiami różnią się przesyłki krajowe od międzynarodowych? Pytanie zdaje się dosyć nieskomplikowane, bo każdy wie, iż przesyłki międzynarodowe są droższe, natomiast ich doręczenie trwa dłużej. Niemniej, korzystnie mieć na uwadze, że jak chodzi o międzynarodowe przesyłki, to są one opatrzone większymi trudnościami. Jest to zwłaszcza istotne w dzisiejszych czasach, jak wielu nas wyjeżdża za granicę
.
Paczka kurierska
Opracowanie: Carl Malamud
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie wszystkie paczki posyłane za granicą potrzebują odprawy celnej, która jak wiemy może wiązać się z dodatkowymi formalnościami. Znaczy to jednocześnie, że jeśli posyłamy coś do kraju który jest w UE nasza przesyłka nie będzie podlegała odprawie celnej, jak przesyłki kurierskie do Irlandii. Zaś, inne przesyłki przesyłane poza teren Unii Europejskiej muszą być odprawione w urzędzie celnym kraju docelowego.

Może zainteresują ciebie także

Biuro rachunkowe proponuje kompleksowe obsługi dla instytucji czy też ludzi fizycznych na terenie Katowic i okolic

księgowa
Opracowanie: NATO E-3A Component
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nierzadko napotykane na terenie kraju biura rachunkowe posiadają za zadania całościowej obsługi dla instytucji oraz osób indywidualnych. Firmy znakomicie wiedzą, jak istotny jest porządek w dokumentach dotyczących rozmaitych rozrachunków oraz zobowiązań. Biura księgowe mają na celu prowadzenie dokumentacji rachunkowej.


W tej okoliczności nadawca zobligowany jest do dostarczenia całkowitej dokumentacji celnej. Najważniejsze to, by zapoznać się z przepisami celnymi, jakie obowiązują w danym kraju. Są to informacje odnoszące się do koniecznych dokumentów czy towarów, których nie można przewozić do określonego państwa. Koszt tego rodzaju przesyłki zagranicznej z pewnością będzie wyższy niż krajowej. Jego cena będzie zależeć od kilku wartości, jak parametry przesyłki, odległość, którą musi ona pokonać. Zależy również od preferencji odnośnie czasu, w jakim będzie ona dostarczona. Rodzaj dokumentów, które trzeba przygotować jest zależny od tego, co przesyłamy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.