Przesyłka międzynarodowa wymaga wielu formalności, lecz zależy, w jakie miejsce ją wysyłamy. Sprawdź, o co w tym chodzi

Czy zdajesz sobie sprawę, jakimi kwestiami różnią się przesyłki krajowe od międzynarodowych? Pytanie zdaje się dosyć nieskomplikowane, bo każdy wie, iż przesyłki międzynarodowe są droższe, natomiast ich doręczenie trwa dłużej. Niemniej, korzystnie mieć na uwadze, że jak chodzi o międzynarodowe przesyłki, to są one opatrzone większymi trudnościami. Jest to zwłaszcza istotne w dzisiejszych czasach, jak wielu nas wyjeżdża za granicę
.
Paczka kurierska
Opracowanie: Carl Malamud
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nie wszystkie paczki posyłane za granicą potrzebują odprawy celnej, która jak wiemy może wiązać się z dodatkowymi formalnościami. Znaczy to jednocześnie, że jeśli posyłamy coś do kraju który jest w UE nasza przesyłka nie będzie podlegała odprawie celnej, jak przesyłki kurierskie do Irlandii. Zaś, inne przesyłki zagraniczne przesyłane poza teren Unii Europejskiej muszą być odprawione w urzędzie celnym kraju docelowego.

Może zainteresują ciebie także

Wypierz dywan w każdym miejscu - postaw na rzetelną firmę, która Ci pomoże

dywan wełniany
Opracowanie: KOMFORT
Na podstawie: KOMFORT
Każda osoba mająca dywan doskonale wie, że będzie musiała się namęczyć, żeby ciągle dobrze się prezentował. Są osoby, które udają, że nie widzą kolejnej plamy na dywanie, ale są również ludzie, których szlag trafia, kiedy widząże dywan jest brudny. W niszę brudnych dywanów trafiają firmy zajmujące się pranie dywanów . Dzięki przedsiębiorstwom świadczącym tego rodzaju usługi nie trzeba się martwić naszym dywanem w mieszkaniach, czy wykładziną w firmie.


W tej okoliczności nadawca zobligowany jest do dostarczenia całkowitej dokumentacji celnej. Najważniejsze to, by zapoznać się z przepisami celnymi, jakie obowiązują w danym kraju. Są to informacje odnoszące się do koniecznych dokumentów czy towarów, których nie można przewozić do określonego państwa. Koszt tego rodzaju przesyłki zagranicznej z pewnością będzie wyższy niż krajowej. Jego cena będzie zależeć od kilku wartości, jak parametry przesyłki, odległość, którą musi ona pokonać. Zależy również od preferencji odnośnie czasu, w jakim będzie ona dostarczona. Rodzaj dokumentów, które trzeba przygotować jest zależny od tego, co przesyłamy.
Niekiedy wystarczy nieskomplikowana deklaracja, tak jest, gdy dostarczamy jedynie dokumenty. Trochę odmiennie jest, kiedy wysyłamy upominki czy próbki towarów. Deklaracje muszą być w języku angielskim. Czasem możliwe, iż będą niezbędne pozostałe dokumenty, jak faktura czy świadectwo pochodzenia towaru. Deklaracje celnie bezpłatnie można otrzymać na poczcie.

Musimy pamiętać, iż przesyłki, jakie wymagają niestandardowych dokumentów mogą być troszkę dłużej przetrzymywane na granicy . Jak widać więc, przed posłaniem takiej przesyłki musimy dowiedzieć się kilku spraw, żeby wszystko wysłać planowo. W przeciwnym razie może nas spotkać nieprzyjemna sytuacja, a nasza przesyłka nigdy nie będzie dostarczona do adresata. Pamiętajmy więc, żeby dopełnić wszelkich formalności.
19-06-13 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.