Wyraźne zmiany w zagospodarowaniu przestrzeni miast. Czy idą ku lepszemu?

Od pewnego czasu w większych miejscowościach można zauważyć kilka postępujących zmian. Póki co trudno z całą pewnością powiedzieć, czy wszystkie idą w dobrą stronę, ale są przesłanki, które wskazują na to, że tak będzie. Powoli zmienia się otoczenie, budynki, chodniki...

Po pierwsze – przy skwerach, parkach i na chodnikach przy blokach postawione zostały stojaki z których można wziąć worki na psie odchody i wyrzucić odpady. To duża zmiana, ponieważ same akcje uświadamiające wagę problemu to było niestety za mało. Teraz, kiedy worki i ochraniacze są w zasięgu ręki, ludzie mają dużo mniej powodów, żeby nie sprzątać. Drugą kwestią jest zmniejszona ilość banerów reklamowych.

park
Opracowanie: Centrum Medicover
Na podstawie: Centrum Medicover
Nie jest jeszcze idealnie, wiele kolorowych banerów i reklam nadal „zdobi” płoty albo budynki wolnostojące, lecz konserwatorzy zabytków i architekt miasta połączyli siły i nie wystawiają zgód na przytwierdzanie szyldów po prostu wszędzie. Miasta starają się również zunifikować tablice z nazwami ulic, planami miasta, charakterystyką zabytków i wszystkie inne. Za sprawą konsekwentnego stosowania wybranego wzoru, miasto staje się ładniejsze. Następną kwestią są progi zwalniające. zamontowano je na osiedlach i są fizycznym wymuszeniem ograniczenia szybkości.

Koniecznie zobacz artykuł w serwisie (http://elmet-produkcja.pl/) prezentującym zbliżone wiadomości. Są tak samo fascynujące, gdyż dotyczą tego samego tematu.

Niestety, wygląda na to, że znaki i ostrzeżenia najzwyczajniej w świecie nie miały wpływu na jazdę kierowców. Progi może nie są zbyt widowiskowe, ale zapewniają większe bezpieczeństwo.


Może zainteresują ciebie także

Militaria online - czyli pasja, przygoda oraz przydatne wyposażenie

Ostatni taki ojciec
Każdego dnia życie szykuje nam wyzwania. Jak się okazuje, cały szereg życiowych sprawdzianów jesteśmy w stanie przejść z dobrym rezultatem. Aczkolwiek zdarzają się sytuacje, gdy najmniejszy nawet błąd może kosztować zdrowie, a niekiedy i życie

W miastach spotkać można też sporo udogodnień dla ludzi z niepełnosprawnościami. Nie tylko instytucje instalują małe dźwigi, ale także przedwojenne budynki (dowiedz się więcej: sprawdź tutaj).

Wejdź na ten link oraz zobacz w treści (https://hmlnosewicz.pl/oferta/zbiorniki-procesowe/) znajdujący się w tamtym miejscu tekst. Są w nim dodatkowe wiadomości. One również prezentują taką tematykę.

Windy zewnętrzne montowane są w budynkach, a dokładniej przy budynkach, aby wygodniej było także ludziom starszym i młodym rodzicom z wózkiem. Strach przed kradzieżą wózeczka albo na przykład roweru powstrzymuje ich przed przechowywaniem ich na parterze, a ilość schodków do przebycia ze „sprzętem” w wysokim bloku albo starej kamienicy bez windy jest wyzwaniem nawet dla młodych ludzi. Małe dźwigi na zewnątrz ze szkła, montowane w miejscu szyb z korytarza, to naprawdę potrzebne rozwiązanie.

Na pewno wkrótce małe miasta będą brały przykład z dużych miast i też zaczną się zmieniać. Windy zewnętrzne, mniej banerów reklamowych, bezpieczniejsze ulice i czyste chodniki – w takich miastach przyjemniej się mieszka.
21-01-28 17:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.