Różne rodzaje zobowiązań pracowniczych a materia wyceny i księgowania rezerw

W rachunkowości bardzo istotnym zagadnieniem dotyczącym rezerw robionych w rachunkowości jest forma ich wyceny. Podmioty gospodarcze kreują rezerwy z różnych tytułów, zwykle jako efekt wynikający z prawa.

Szacowanie wartości rezerw, ze względu na ich niejasny charakter i towarzyszące im ryzyko, połączone jest z przypuszczeniami, kosztorysowaniem, określaniem prawdopodobieństwa, braniem pod uwagę ogromnej ilości aktualnych i przeszłych danych. Zwykle do wyceny rezerw instrumenty muszą stosować zagmatwane sposoby wyceny bazujące na wielu teoriach. Od niedawna, czyli od roku 2013, sprawa wygląda tak, że sposób księgowania zmiany statusu rezerw na zobowiązania pracownicze powiązany jest z tym, jak msr 19 przydziela dane świadczenie.

Bardzo nam miło, że poświęciłeś swój czas, aby przeczytać nasz wpis. Jeżeli czujesz ochotę na inne, to kliknij link transport mebli wrocław i przenieś się do kolejnej strony.księgowy
Opracowanie: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com
Szalenie ważne jest to, aby aktuariusz wskazał, w którą część zmiany stanu rezerw trzeba księgować w inne całkowite dochody, a jaka część trafi w zyski i straty. Bardzo ważna jest prawidłowa wycena rezerw, gwarantująca rzeczowość informacji omawianych w sprawozdaniu finansowym, bo suma rezerwy może mieć duży wpływ na całokształt sytuacji majątkowej i finansowej podmiotu oraz jego całkowity wynik finansowy. Międzynarodowy standard rachunkowości, czyli msr 19 (zobacz), definiuje metodę wyceny rezerw na zobowiązania pracownicze. Oprócz określenia, jaką metodą powinna być sporządzona wycena, wskazuje szereg wymaganych ujawnień, jakie powinien mieć raport aktuarialny, który jest sygnowany przez aktuariusza. Głównie ogromny nacisk położono na uzgodnienia pozycji bilansu otwarcia i bilansu zamknięcia, czyli na konieczność określenia zmiany stanu pewnych rezerw. Międzynarodowy Standard Rachunkowości nr 19 (czyli msr 19) wymaga ujawnienia istotnych założeń aktuarialnych, które mają znaczenie w sprawie, jaki wynik daje wycena aktuarialna.


Może zainteresują ciebie także

Projektowanie stron internetowych pod kątem ich pozycjonowania

audyt strony
Opracowanie: Bitterroot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przy wykorzystaniu wyszukiwarki internetowej można znaleźć sporą liczbę serwisów internetowych, na których widnieją interesujące nas informacje. Jednak każdy, kto korzysta z takiego typu wyszukiwarki spostrzegł, że blogów internetowych poświęconych takiej samej tematyce może być kilkadziesiąt, na jedne z nich przenosimy się także niechcący.

Jak widać wycena rezerw jest to bardzo rozległy temat i zgłębienie tematu może trochę zająć. Szalenie istotna jest tu postać aktuariusza, który musi być profesjonalistą w swojej dziedzinie.

Jeśli czujesz, że niniejsza porada może okazać się według Ciebie za skąpa, to zamieszczony tutaj (http://bergline.pl/kategoria-produktu/maty-antyelektrostatyczne-esd/) materiał zapewne Cię usatysfakcjonuje. Kliknij i sprawdź.

Powinien być biegły w szacowaniu zagrożeń i wartości bieżącej projektów finansowych, zwłaszcza długoterminowych czy obciążonych dużym ryzykiem. Przyjęło się, że praca aktuariusza związana jest z branżą ubezpieczeń i emerytur. Do jego zadań należy także wycena zobowiązań wobec klientów.
19-06-13 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.