Konsultacje społeczne - konwersacja rządu z obywatelami

Każdy wyborca powinien mieć możliwość decydowania o przemianach powstających niedaleko jego obszaru zamieszkania. Ma taką sposobność pośrednio, wybierając przedstawicieli władzy, którzy będą w jego imieniu kierować jakimś terytorium. Podejmowane przez nich decyzje winny być jednak na bieżąco konsultowane z podatnikami aby dać możliwie najlepszy wynik.
Ludzie w mieście
Opracowanie: Franklin Heijnen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Konsultacje społeczne - pośrednik między władzą a obywatelem

Konsultacje społeczne (projektyobywatelskie.pl/?q=pl/blog) są rodzajem dialogu władzy z obywatelami. Jest to proces w którym rząd przedstawiają swoje plany mieszkańcom. Dotyczy to rządu każdego stopnia. Od władzy lokalnej po centralną. Konsultacje społeczne nie służą jednak tylko ukazaniu planów oraz gotowych rozwiązań. Celem konsultacji jest wymiana poglądów i koncepcji pomiędzy przedstawicielami władzy a podatnikami, oraz wypracowanie wspólnego frontu. Finalna decyzja należy jednak do rządu, który powinien wziąć pod uwagę postulaty a także potrzeby podatników. Na decyzję mogą wpływać takie uwarunkowania jak będący do dyspozycji budżet czy też fizyczna niemożność wykonania jakiegoś pomysłu.

Konsultacje społeczne - okoliczność do zacieśnienia międzysąsiedzkich więzów

Konsultacje społeczne prowadzone przez rządy lokalnego szczebla (dzielnicy, gminy, miasta) to wspaniała okazja do nawiązania (https://sibysi.pl/pl/p/Emma-Sukienka-wyszywana-cekinami-wzor-art-deco/301) znajomości z sąsiadami, z którymi być może mijamy się każdego dnia na ulicy. Ma to dobry wpływ jeżeli chodzi o atmosferę znajdującą się wśród osób zamieszkujących dany obszar. Może też zwiększyć poziom bezpieczeństwa w okolicy. Niewątpliwie lepiej mieć świadomość koło kogo się mieszka.


Może zainteresują ciebie także

Szablony wizytówek – wybór odpowiedniego stylu jako recepta na kreowanie oryginalnego stylu naszej firmy

wizytówki
Opracowanie: brite rainbow
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prowadząc przedsiębiorstwo w większości przypadków przynajmniej raz na miesiąc spotykamy się z osobami, które mogą stać się naszymi klientami. Dodatkowo w rozmaitych przypadkach bierzemy udział w rozmaitych wydarzeniach takie jak targi branżowe, które dają nam okazję na nawiązanie przydatnych z punktu widzenia naszej firmy znajomości.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.