Konsultacje społeczne - konwersacja rządu z obywatelami

Każdy wyborca powinien mieć możliwość decydowania o przemianach powstających niedaleko jego obszaru zamieszkania. Ma taką sposobność pośrednio, wybierając przedstawicieli władzy, którzy będą w jego imieniu kierować jakimś terytorium. Podejmowane przez nich decyzje winny być jednak na bieżąco konsultowane z podatnikami aby dać możliwie najlepszy wynik.
Ludzie w mieście
Opracowanie: Franklin Heijnen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Konsultacje społeczne - pośrednik między władzą a obywatelem

Konsultacje społeczne są rodzajem dialogu władzy z obywatelami. Jest to proces w którym rząd przedstawiają swoje plany mieszkańcom. Dotyczy to rządu każdego stopnia. Od władzy lokalnej po centralną. Konsultacje społeczne nie służą jednak tylko ukazaniu planów oraz gotowych rozwiązań. Celem konsultacji jest wymiana poglądów i koncepcji pomiędzy przedstawicielami władzy a podatnikami, oraz wypracowanie wspólnego frontu. Finalna decyzja należy jednak do rządu, który powinien wziąć pod uwagę postulaty a także potrzeby podatników. Na decyzję mogą wpływać takie uwarunkowania jak będący do dyspozycji budżet czy też fizyczna niemożność wykonania jakiegoś pomysłu.

Konsultacje społeczne - okoliczność do zacieśnienia międzysąsiedzkich więzów

Może zainteresują ciebie także

Złomowanie aut – jakim sposobem je obecnie sprawnie przeprowadzić zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi?

Złomowisko samochodowe
Opracowanie: bertknot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stare, niepotrzebne samochody to duży problem dla ich właścicieli, którzy czasami nie wiedzą jak je wykorzystać. Tego rodzaju samochodów bowiem nikt nie chce nabyć. Rozwiązaniem jest ich złomowanie. Jak jednak można je współcześnie przeprowadzić, by procedura była zgodna z obowiązującymi przepisami? W pierwszej kolejności należy wybrać odpowiednią stację, która oferuje złomowanie samochodów Warszawa.


Konsultacje społeczne prowadzone przez rządy lokalnego szczebla (dzielnicy, gminy, miasta) to wspaniała okazja do nawiązania (https://sibysi.pl/pl/p/Emma-Sukienka-wyszywana-cekinami-wzor-art-deco/301) znajomości z sąsiadami, z którymi być może mijamy się każdego dnia na ulicy. Ma to dobry wpływ jeżeli chodzi o atmosferę znajdującą się wśród osób zamieszkujących dany obszar. Może też zwiększyć poziom bezpieczeństwa w okolicy. Niewątpliwie lepiej mieć świadomość koło kogo się mieszka.

Ludzie
Opracowanie: New Zealand Tertiary Education Union
Na podstawie: http://www.flickr.com
Konsultacje społeczne - warto wziąć w nich udział

Warto przeznaczyć swój czas na wzięcie udziału w organizowanych konsultacjach społecznych. Przede wszystkim dotyczą one życia wyborców. Jest to dostateczna przesłanka do tego, aby stać się ich częścią. Jest to moment do wysłuchania planów, które mają być wprowadzone w życie. Jest to także okazja do wymiany poglądów z resztą obywateli czy też ekspertami oraz przekonania ich do swoich poglądów lub też modyfikacji własnych. Jest to też możliwość do nawiązania nowych znajomości i zacieśnienia sąsiedzkich więzów.
18-07-12 00:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.