Najnowsze sposoby składania deklaracji podatkowych są ostatnio bardzo popularne. Sprawdź o co w tym chodzi

Technologia czyni łatwiejszym życie na różnych poziomach, prowadzi do sytuacji, że możemy używając internetu wykonywać wiele czynności, o których jeszcze parę lat wstecz nie śniliśmy. W naszym kraju bardzo popularne staje się składanie deklaracji podatkowych za pomocą Internetu, wysyłanie różnego rodzaju deklaracji podatkowych przez Internet. Sprawdźmy w związku z tym co należy wykonać, by przeprowadzić rozliczenie choćby własnego podatek od dochodów używając Internetu, przeanalizujmy w jaki sposób rozliczać PIT online.
http://pitax.pro/
Opracowanie: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najpierw trzeba pobrać odpowiedniego rodzaju aplikacje dostępne na stronach internetowych Ministerstwa Finansów. Jest to kluczowe do złożenia PIT-a online, w innym wypadku nie będziemy mogli za wiele zrobić. Po ściągnięciu tego typu aplikacji powinniśmy postępować zgodnie z instrukcjami, tak by nasz PIT online rzeczywiście dotarł do właściwych jednostek urzędu skarbowego. Jako iż cyfryzacja naszego państwa ma postępować w miarę szybko, to do wysłania takich deklaracji nie będzie wymagany podpis elektroniczny - rzuć okiem -, tak niezbędny w wielu sytuacjach związanych ze składaniem dokumentów drogą elektroniczną.

System wysyłania takich dokumentów przez Internet jest tak zrobiony, że wtedy kiedy nasza deklaracja podatkowa dociera do odpowiedniej instytucji dostajemy komunikat który jest podstawą poprawnego przeprowadzenia operacji. Wystawiany jest tak zwany UPO czyli urzędowe poświadczenie odbioru.


Może zainteresują ciebie także

Księgowość w firmie - które możliwości będą najlepsze na praktyczne rozwiązanie tej sprawy

Księgowość
Obowiązkiem wszystkich działających firm jest rozliczanie się z urzędem skarbowym i zusem - zależnie od formy działalności może to być albo raz na kwartał, albo na miesiąc. Przed zrobieniem przelewów należy dobrze policzyć wszystkie należne podatki, uwzględniając dochody jakie uzyskała firma i wydatki, w tym również pensje dla pracowników. Ważne jest, żeby wykonać to rzetelnie i poprawnie, bo w przypadku pomyłki będzie trzeba tłumaczyć się przed urzędnikami, a może i zapłacić za to jakąś karę finansową.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.