Edukacyjne kolorowanki dla dzieci

Kolorowanki online nie od dziś są popularną formą bawienia się. Masa opiekunów jednak zadaje pytanie czy ta forma bawienia się jest dla ich pociech właściwa, czy wspomaga ich prawidłowy rozwój i wspiera naturalne mechanizmy uczenia się dzieci.


Kolorowanki a edukacja
Kredki, przybory szkolne
Opracowanie: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Malowanki dla dzieci to nie tylko świetna zabawa i idealny pomysł na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem w deszczowe dni. Badania ukazały, że dziecko kolorując rozwija swoją fantazję i zdolność twórczego rozumowania. Rysowanie to idealne wsparcie w nauce pisania liter, bowiem rozwija grafomotorykę rączki dziecka. Po za tym dzieci rysując poznają kolory, nauczą się nazywać różnorakie obiekty, części ze przyrody i zjawiska natury.

Kolorowanki do drukowania
Obecnie najcenniejszym źródłem w szukaniu malowanek dla dzieci stał się Internet. W sieci można poszukać mnóstwo stron oferujących kolorowanki jesień do druku z ulubionymi postaciami dzieci z baśni i książek. Jak jednak pośród tak sporej ilości stron oferujących kolorowanki online, odszukać te cenne? Należyty dobór kolorowanek dla dzieci może sprawić, że dziecko szybko pozna cyferki, nauczy się liczyć i pisać. Powinno się poszukać twórczych kolorowanek z otwartymi pytaniami. Dzięki takim otwartym pytaniom, dziecko zostaje współtwórcą kolorowanej historii i łączy wiedzę, którą już ma z wymyślaniem rzeczy nowatorskich. Takie nowatorskie malowanki dla maluchów w naturalny sposób dostosowują się stopniem trudności do poziomu wiedzy i biegłości dzieci (strona www). Na koniec zawsze powinno się porozmawiać z dzieckiem o tym, co przed momentem pokolorowało. Dziecko uczy się wówczas nazywać swoje uczucia.


Ekologiczna kolorowanka ścienna
Opracowanie: Minka
Na podstawie: Minka
Bezpieczne malowanki online
Dzieci lubią spędzać czas w Internecie. Tutaj mają możliwość rysowania i grania w różne gierki i darmowe gry dla dzieci . Całe mnóstwo rodziców zadaje pytania czy to bezpieczne środowisko dla swoich dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że obecnie przestrzeń wirtualna jest naturalnym środowiskiem nas wszystkich, również dzieci. Internet i wirtualne otoczenie daje sporo perspektyw rodzicom w kreowaniu rozwoju własnych dzieci. Korzystając z serwisów dla dzieci, rodzice mają przeświadczenie, że ich dzieci czytają bezpieczne i kształceniowe treści.
Opracowanie: G.S.
21-03-03 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.