Jeśli powinieneś dokonać wyceny rezerwy pracownicze swojej firmy, zatrudnij kompetentnego aktuariusza

Współcześnie obowiązujące prawo nakłada na przedsiębiorców obowiązek dokonania wyceny środków na świadczenia pracownicze. W wypadku, kiedy chce się sporządzić wspomnianą wycenę oraz przedstawić wymagany raport, należy zatrudnić doświadczonego aktuariusza.

Czym zajmuje się aktuariusz?

Aktuariusz jest specjalistą posiadającym bogatą wiedzę oraz umiejętności z dziedziny matematyki ubezpieczeniowej oraz statystyki, jak też wysokie zdolności logiczne. Profesjonalista pełniące usługi aktuarialne zajmuje się obliczaniem ryzyka oraz wartości podejmowanych inwestycji się (http://www.fotoporcelana.net)nsowych, koncentrując się głównie na inwestycjach długoterminowych i związanych z wyższym ryzykiem. Aktuariusze zatrudnieni zostają w firmach ubezpieczeniowych, jak także w jednostkach konsultingowych czy w funduszach emerytalnych.

Jeżeli uważasz, że chcesz znaleźć analogiczne informacje, to przeczytaj wskazówki z witryny - to trochę inny punkt widzenia, ale także jest warty zainteresowania.

Większość właścicieli firm styka się z aktuariuszem, kiedy musi sporządzić wycenę środków na rezerwy pracownicze. Aktuariusze trudnią się także wyceną instrumentów finansowych, jak chociażby opcje.

Gdy musi się wykonać wycenę rezerw pracowniczych

Może zainteresują ciebie także

Projektowanie stron internetowych pod kątem ich pozycjonowania

audyt strony
Opracowanie: Bitterroot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przy wykorzystaniu wyszukiwarki internetowej można znaleźć sporą liczbę serwisów internetowych, na których widnieją interesujące nas informacje. Jednak każdy, kto korzysta z takiego typu wyszukiwarki spostrzegł, że blogów internetowych poświęconych takiej samej tematyce może być kilkadziesiąt, na jedne z nich przenosimy się także niechcący.


W sytuacji, jeżeli musi się wykonać kompetentną wycenę rezerw pracowniczych, warto odnaleźć przedsiębiorstwo proponujące usługi aktuarialne i nająć wprawionego aktuariusza, jak np. dowiedz się szczegółów. Profesjonalista wykonuje kompetentną analizę, zważając na kondycję finansową firmy, jak również wydarzenia losowe, prognozy biznesowe, dane demograficzne zatrudnionych osób oraz statystyki. Uzyskany wynik stanowi nie tyle raport, jaki jest wymagany przez obowiązujące prawo, lecz głównie ważną wskazówkę dla właściciela zakładu, który dowiaduje się z niego, jakie powinności wedle pracowników wykazuje zakład. Raporty aktuarialne muszą zostać przygotowane według zatwierdzonych standardów KSR 6 albo MSR 19.

finanse
Opracowanie: Simon Cunningham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Komu potrzebny staje się aktuariusz?

Zatrudnieniem aktuariusza powinni zainteresować się przedsiębiorcy, którzy stoją przed koniecznością dokonania wyceny rezerw pracowniczych, jak też przedsiębiorcy, którzy zamierzają przeprowadzić poważne inwestycje finansowe oraz chcą zobaczyć prognozy dla własnych posunięć. Usługi aktuariusza są wskazane również przedsiębiorcom, jacy gotują się do fuzji czy pozyskiwania nowych wspólników i powinni zapoznać się z pełną sytuacją materialną podmiotu.
19-03-08 12:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.