Dlaczego trzeba pozwalać maluchom grać w gry komputerowe?

Niemało rodziców ma wątpliwości, czy ich dzieci powinny grać w gry komputerowe, czy też raczej zakazać im takich rozrywek. Na to pytanie nie ma jednoznacznej rady, bowiem bardzo wiele zależy od tego, po jakie gry sięga nasz dzieciak oraz czy poszczególna gra jest dopasowana do jego wieku itp.
gra
Opracowanie: The Bakken Museum
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mnóstwo osób zdecydowanie sprzeciwia się grom komputerowym, widząc w nich tylko i wyłącznie minusy. Jak się jednakże okazuje, pośród wielu różnorodnych gier, jakie regularnie ukazują się w naszym kraju, można odnaleźć wiele interesujących propozycji. A więc jeśli stoimy przed koniecznością podjęcia decyzji, powinniśmy przeanalizować różne aspekty tego problemu.


Może zainteresują ciebie także

Czemu The Sims jest powszechna?

gra
Opracowanie: Play Among Friends Paf
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gry komputerowe cieszą się aktualnie dosyć dużą popularnością. Cały czas na rynku pojawiają się kolejne propozycje, nie tylko gier, ale także nowoczesnych konsol, które z miejsca zaczynają sprzedawać się jak świeże bułeczki. Jedną z najbardziej znanych gier na świecie, jaka podbiła serca milionów użytkowników jest gra The Sims.


Mnóstwo bardzo ciekawych gier dla najmłodszych można znaleźć na przykład na Cartoon Network Gry - . Rzecz jasna, tak samo jak bardzo wielu dorosłych, dzieci zdecydowanie cenią sobie takie pozycje jak Diablo III gra PC, czy też niezwykle popularne Euro Truck Simulator 2 CD Key - . Rolą dorosłych jest jednak zaoferowanie dzieciakom właściwych propozycji, które nie tylko zapewnią im świetną zabawę, lecz także przyczynią się do ich ogólnego rozwoju. Z tego powodu jeżeli następnym razem dzieciak zapyta nas o Euro Truck Simulator 2 Gra PC, a my mamy wątpliwości co do tego wyboru, należy dokładnie wyjaśnić mu, jaki jest powód naszej odmowy, a oprócz tego zaoferować mu coś odpowiedniego do jego wieku.

gra
Opracowanie: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gry komputerowe powinny w wielu przypadkach korzystnie oddziaływać na nasze dziecko, jednak jedynie wówczas, jeśli granie nie będzie kolidować z nauką czy codziennymi obowiązkami, jak również innymi sposobami spędzania wolnych chwil. Z licznych badań dokonywanych przez specjalistów wynika, iż odpowiednie gry komputerowe powinny korzystnie wpływać m.in. na wyobraźnię oraz pamięć przestrzenną dzieciaków. Dzieci mogą również w ten sposób ćwiczyć swoją podzielność uwagi. Wpływają także bardzo pozytywnie na szybkość gromadzenia wiadomości. Jak się również wydaje, dzieci poprzez regularne granie mogą w dużym stopniu wyćwiczyć u siebie tego typu umiejętności, a to może być im niezwykle pomocne w późniejszej nauce. Może więc warto pozwolić dziecku na granie, mając oczywiście sytuację pod pełną kontrolą.
14-10-01 11:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.