Twój samochód służył Ci już przez długi okres i nie nadaje się już do jazdy? Nie martw się i zobacz, jak możesz zezłomować zużyte auto.

Twój samochód służył Ci już przez długi okres i nie nadaje się już do jazdy. Nie przejmuj się i odkryj, w jaki sposób możesz zezłomować zużyte auto. Jeżeli nasze auto nie nadaje się już do użytku, to powinniśmy je zezłomować. Jeżeli nie zdecydujemy się na ten krok, nasz pojazd nadal będzie widnieć w rejestrze, a my zaś będziemy zobowiązani regulować opłaty za wymagane składki. Możemy również sprzedać auto na części.

Ale jest to ryzykowne posunięcie, bo często punkty, które reklamują się w różnych mediach nie są uprawnione do wykonywania wskazanych czynności.

Może zainteresują ciebie także

Dobry mechanik samochodowy ma uznanie klientów

Akumulator
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
W dniu nowoczesnym mienie przez nas pojazdów stało się zjawiskiem niezmiernie dużym. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt z nas na pewno nie wyobrażał sobie tak kolosalnej ilości samochodów na drogach. Motoryzacja bowiem w niezmiernie duży sposób wpłynęła na nasze życie.


Złomowanie aut
Opracowanie: J@M€S
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy legalnie zezłomować nasze auto (autoskuppoznan.pl/), powinniśmy mieć świadomość, iż taka czynność nakłada na nas konkretne obowiązki. Po pierwsze podczas przekazywania samochodu na złom powinniśmy okazać następujące dokumenty, tj.: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający naszą tożsamość, dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeżeli taka była wydana, bądź inny dokument, który potwierdzi informacje zamieszczone w dowodzie rejestracyjnym.

Każdy punkt złomu powinien przyjąć jedynie auto (profesjonalna regeneracja i naprawa zacisków) wyłączone z eksploatacji, które posiada numer VIN a także numer nadwozia, podwozia bądź ramy. Dodatkowo do obowiązków punktu należy unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz tablic rejestracyjnych. Pracownik firmy powinien wydać nam zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie auta. Dodatkowo musi przekazać do odpowiedniego wydziału komunikacji urzędu gminy, zaświadczenia o demontażu pojazdu.

Co powinniśmy następnie zrobić? Po otrzymaniu wskazanych dokumentów mamy 30 dni, by pójść do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Przed wskazaną czynnością należy sprawdzić, czy nie mamy zaległych składek OC do opłacenia. Jeżeli tak musimy je szybko wpłacić.

Jak znaleźć idealne miejsce dla swojego zasłużonego auta? Jeżeli szukamy dobrego miejsca, możemy wspomóc się internetem wpisując przykładowo: złomowanie pojazdów Rzeszów lub złomowanie pojazdów Katowice etc. Wszystko jest uzależnione od miejsca naszego zamieszkania. Jeśli mieszkamy w centralnej Polsce i interesuje nas złomowanie samochodów Łódź będzie idealnym miastem do złomowania samochodu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.