Fachowe i funkcjonalne badania wiroprądowe oraz badania twardości

Badania prądami wirowymi, tytułowane inaczej jako badania wiroprądowe to ogromnie profesjonalne i skuteczne badania, które są oparte na indukcji magnetycznej. Metoda ta polega więc na działaniu zmiennym polem magnetycznym na daną pojemność materiału, która jest w tej chwili badana i jaka znajduje się w strefie oddziaływania sondy.


Menedżer w pracy
Opracowanie: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dzięki wykorzystywaniu metody prądów wirowych możliwe jest wykrycie u obiektów badanych różnych nieścisłości czy wad, takich jak przykładowo pęknięcia, korozja, prócz tego też zwalcowania, łuski i sporo innych. Badania wiroprądowe (badania można tutaj znaleźć metodą wiroprądową) są obecnie zaliczane do rodzaju badań nieniszczących.

badania wiroprądowe
Opracowanie: Energodiagnostyka
Na podstawie: http://energodiagnostyka.pl/
Badania twardości są przeprowadzane na rozliczne sposoby, dziś możemy wymienić kilka różnorodnych metod na skuteczne diagnozowanie twardości ciał stałych. Badania twardości dzieli się na trzy grupy, do jakich należą pomiary przez zarysowanie, pomiary utraty energii przez odbicie się bijaka od nawierzchni, która jest aktualnie badana bądź pomiary przez wciskanie twardszego głębnika, do materiału który jest badany.
Twardość na pewno jest nadzwyczaj ważną cechą dla rozmaitych materiałów konstrukcyjnych, wobec tego przeprowadzanie biegłych badań twardości nieraz jest wręcz niezbędne i nieodzowne. Naturalnie dla wszelkiego materiału zostały w dzisiejszych czasach skonstruowane pewne metody klasyfikowania pomiarów twardości albo różne skale pomiarowe.

---> badania twardości materiałów- szczegóły....


Na przykład dla metalów stosuje się w dzisiejszych czasach takie skale, jak na przykład skala twardości Leeba, skala twardości Brinella lub także skala twardości Barcola. A jeżeli chodzi o minerały to wykorzystywana jest w dzisiejszych czasach skala twardości Mohsa. Dla ceramiki stosuje się takie skale, jak na przykład skala twardości Knoopa bądź Vickersa; dla drewna wykorzystuje się skali twardości drewna, natomiast dla materiałów sztucznych wykorzystywana jest skala twardości Rockwella i inne. Dodatkowo skalę twardości gumy mierzy się za sprawą skali twardości IRHD. Oczywiście to tylko parę przykładów skal twardości, które są teraz w użyciu.
20-10-04 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.