W jaki sposób możemy zredukować poziom napięcia w pracy

Zaczynając od poniedziałku do piątku pracujemy. Całymi dniami obsługujemy interesantów, załatwiamy rzeczy różne "na wczoraj". Stres wzrasta. Jeśli jeszcze dołożymy do tego fakt, że nasi współpracownicy także podlegają silnemu stresowi, to w podobnej sytuacji o konflikt nietrudno.

gracze
Opracowanie: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do sporu może doprowadzić choćby przestawiony kubek czy zagubiony spinacz. Co więc uczynić aby zredukować poziom napięcia?
Świetnym wyjściem może być w tej sytuacji tak zwana gra przeglądarkowa w którą można zagrać podczas przerwy albo popołudniami odpoczywając we własnym mieszkaniu. Możemy przykładowo w jednej z tychże gier wcielić się w farmera hodującego warzywa, handlującego pszenicą czy dojącego krowy. To pomysł dla tych pokojowo usposobionych do życia. Dla nich rekomenduję ogromnie popularną grę - Wiejskie życie .

To niewątpliwie bardzo użyteczna kwestia, więc jeżeli masz zamiar ją przestudiować głębiej, to kliknij tu, a więcej znajdziesz w linku.


Jeśli zaś nasza frustracja jest trochę większa lub po prostu posiadamy zbiór twórczości na temat Antyku (bowiem niezmiernie interesują nas zamierzchłe czasy) możemy zagrać w grę osadzoną w rzeczywistości Starożytności. Możemy wcielić się wówczas w rolę Cezara i przewodzimy starożytnym miastem bądź w wypadku Forge of empires (rozpocznij zabawę), transferujemy się do Europy feudalnej, zamieniamy się w księcia i dysponujemy zamkiem. Nie jest to wbrew pozorom prosta rozgrywka dla wyrostków, albowiem by rozgrywka była satysfakcjonująca trzeba posiadać wiedzę z zakresu gospodarki.

rozrywka
Trzeba też niczym w szachach przewidzieć co wymyśli współzawodnik, a naszym współzawodnikiem nie jest komputer lecz żywy człowiek. Maszyna licząca spełnia w tym przypadku wyłącznie rolę ciekawej planszy do gry lecz piony przesuwają osoby grające. Tym osobom zaś którzy dotychczas nie byli w szpitalu a pragną spróbować szpitalnego życia (nie całkiem serio) polecam Kapi hospital. Jest to gra symulacyjna na przeglądarkę w której jako właściciel i dyrektor szpitala kurujesz swych pacjentów i stawiasz nowe gabinety zabiegowe a niezwykłe kuracje sprawiają sporo zabawy w sali chorych. Rodzajów gier przeglądarkowych jest cała masa, są pośród nich: gry akcji, gry ekonomiczne, fantasy, logiczne, RPG, strategiczne, sportowe i wiele, wiele innych, zatem z pewnością każdy odnajdzie swoją ulubioną, a w rozsądnej dozie stanowią one idealne zajęcie odprężające.
22-02-04 07:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.