Środki szwajcarskie, czyli pomocna dłoń Szwajcarii wyciągnięta w stronę potrzebujących krajów

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy to bezzwrotna pomoc pieniężna skierowana na dziesięć nowych członków Unii Europejskiej, których przystąpienie do niej odbyło się 1 maja 2004 roku. Między innymi tą pomoc dostała Polska.
szczegóły
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co poza pieniędzmi otrzymały kraje? Zmniejszenie wyraźnych rozbieżności gospodarczych pomiędzy nimi a krajami mocniej rozwiniętymi, i różnic na obszarze kraju.

Fundusze szwajcarskie - pomoc o charakterze dofinansowania na określone projekty

Może zainteresują ciebie także

Sytuacja finansowa rolników - zalety, które niesie za sobą integracja z Unią Europejską, czyli udokumentowane dofinansowania jak również opłacalnie kredyty

Dotacja dla rolników
Opracowanie: Chris Potter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wraz z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej bez wątpienia podniosła się jakość życia i pracy rolników, którzy mogą cieszyć się wieloma dotacjami. Dzięki wsparciu finansowemu osoby prowadzące uprawy są w stanie pozwolić sobie na zastosowanie wysokiej jakości urządzeń co niezmiernie ułatwia, jak i uprzyjemnia pracę. Ponadto rolnicy mogą aktualnie liczyć na tanie kredyty gotówkowe, co ma bardzo dobry wpływ na ich działalność.


Fundusze szwajcarskie, za które przysługuje dofinansowanie dla członków Unii Europejskiej, obejmują cztery warstwy. Pierwsza z nich wspiera zmiany obronę obywateli i stabilność. Co się za tym kryje? Między innymi zwiększenie obrony granic krajów,pomoc dla terenów peryferyjnych, reorganizacja systemu sprawiedliwości. Druga skoncentrowana jest na środowisku i infrastrukturze: ochrona środowiska, minimalizacja niepożądanych emisji, modernizacja infrastruktury. Trzecia warstwach koncentruje się na wsparciu małych oraz dużych prywatnych interesów. Czwarta to wsparcie dla obywateli o charakterze wspierania zasobów ludzkich - przede wszystkim jest to pielęgnowanie rozwoju, edukacji, zdrowia.

Szwajcarski Fundusz Stypendialny, czyli badawcze wymiany pomiędzy nowymi krajami Unii Europejskiej a Szwajcarią

W ramach szwajcarskiego funduszu stypendialnego w nowych krajach Unii Europejskiej stwarzane są wymiany naukowe między tymi członkami a Szwajcarią.Głównymplanem jest minimalizacja różnic społeczno-gospodarczych poprzez rozwój potencjału badaczy z owych krajów,i promowanie stabilnych związków w zakresie badań naukowych między nimi.

Fundusze UE
Opracowanie: DonkeyHotey
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tym programie uczestniczy również Polska. Owe wyjazdy nie posiadają żadnych przeszkód, są poświęcone dla pracowników naukowych wszystkich dziedzin: doktorantów oraz młodych badaczy. Co dają im te wymiany? Szansa pracy w szanowanych laboratoriach, instytucjach naukowych oraz szkołach szwajcarskich, praca z tamtejszymi naukowcami. Ponadto wartym zauważenia motywem takich wymian są aspektynie związane z nauką takie jak: styczność z nowo poznanymi ludźmi, ich kulturą, miejscami wartymi zwiedzenia.
15-06-22 14:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.