Środki szwajcarskie, czyli pomocna dłoń Szwajcarii wyciągnięta w stronę potrzebujących krajów

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy to bezzwrotna pomoc pieniężna skierowana na dziesięć nowych członków Unii Europejskiej, których przystąpienie do niej odbyło się 1 maja 2004 roku. Między innymi tą pomoc dostała Polska.
szczegóły
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co poza pieniędzmi otrzymały kraje? Zmniejszenie wyraźnych rozbieżności gospodarczych pomiędzy nimi a krajami mocniej rozwiniętymi, i różnic na obszarze kraju.

Fundusze szwajcarskie - pomoc o charakterze dofinansowania na określone projekty

Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób dobrać stosowną agencję ochrony?

Ochrona
Alarm z monitoringiem to najskuteczniejszy sposób zabezpieczenia przed złodziejem, ale także - drogi. Na ogół posiadamy okazję wyboru agencji ochrony spośród kilku działających w okolicy naszego lokum. Jak wyłowić tę, która obwaruje najlepszą opiekę i jakie firmy działają w Łodzi?


Fundusze szwajcarskie, za które przysługuje dofinansowanie dla członków Unii Europejskiej, obejmują cztery warstwy. Pierwsza z nich wspiera zmiany obronę obywateli i stabilność. Co się za tym kryje? Między innymi zwiększenie obrony granic krajów,pomoc dla terenów peryferyjnych, reorganizacja systemu sprawiedliwości. Druga skoncentrowana jest na środowisku i infrastrukturze: ochrona środowiska, minimalizacja niepożądanych emisji, modernizacja infrastruktury. Trzecia warstwach koncentruje się na wsparciu małych oraz dużych prywatnych interesów. Czwarta to wsparcie dla obywateli o charakterze wspierania zasobów ludzkich - przede wszystkim jest to pielęgnowanie rozwoju, edukacji, zdrowia.

Szwajcarski Fundusz Stypendialny, czyli badawcze wymiany pomiędzy nowymi krajami Unii Europejskiej a Szwajcarią

W ramach szwajcarskiego funduszu stypendialnego w nowych krajach Unii Europejskiej stwarzane są wymiany naukowe między tymi członkami a Szwajcarią.Głównymplanem jest minimalizacja różnic społeczno-gospodarczych poprzez rozwój potencjału badaczy z owych krajów,i promowanie stabilnych związków w zakresie badań naukowych między nimi.

Fundusze UE
Opracowanie: DonkeyHotey
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tym programie uczestniczy również Polska. Owe wyjazdy nie posiadają żadnych przeszkód, są poświęcone dla pracowników naukowych wszystkich dziedzin: doktorantów oraz młodych badaczy. Co dają im te wymiany? Szansa pracy w szanowanych laboratoriach, instytucjach naukowych oraz szkołach szwajcarskich, praca z tamtejszymi naukowcami. Ponadto wartym zauważenia motywem takich wymian są aspektynie związane z nauką takie jak: styczność z nowo poznanymi ludźmi, ich kulturą, miejscami wartymi zwiedzenia.
15-06-22 14:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.