Wspaniałych koncertów jest u nas coraz więcej

Jeszcze przed kilkoma laty Polska raczej nie była miejscem, gdzie z ogromną chęcią grali zagraniczni muzycy. Co prawda byliśmy i nadal jesteśmy dużym państwem, jednym z największych na Starym Kontynencie, ale tak czy siak nie można w jednoznaczny sposób rzec, iż potencjał naszego kraju był maksymalnie wykorzystany. Na całe szczęście w tym momencie jest fajniej: jeżeli ktoś uwielbia metal płyty cd/dvd, chociażby w okresie letnim będzie miał możliwość na żywo słuchać Metallikę, czyli jeden z najbardziej znanych zespołów metalowych na kuli ziemskiej.

Widowisko operowe
Opracowanie: Anyul Rivas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co prawda nawet za komuny grywali w naszym kraju wielcy muzycy, lecz dopiero w XXI wieku występ legendarnego muzyka raczej nie jest czymś nietypowym. Jeszcze kilka lat temu mogliśmy zazdrościć Czechom, bo ich stolica regularnie gościła legendy, ale dzisiaj nawet polski meloman, którego najbardziej interesuje muzyka klasyczna i opera płyty cd/dvd wcale nie musi ruszać się za granicę, aby w dobrych warunkach posłuchać muzykę. Chociaż tak naprawdę na nasze nieszczęście nie w każdym przypadku nagłośnienie na występach jest w porządku, godny poziom na nieszczęście nie jest w każdym przypadku. Może hala w królewskim Krakowie będzie pod tym względem perfekcyjna?

Coraz konkretniejsza oferta koncertowa powoduje, że ludzie najzwyczajniej w świecie mają bardzo duży wybór. Każdego dnia są organizowane koncerty: blues, hip hop, jazz płyty cd/dvd (wspaniała muzyka w super cenach: muzyka jazzowa na płytach), fani dobrej muzyki naprawdę nie mają żadnych powodów do narzekania. Choć to zapewne jasne, iż w dalszym ciągu nie ma u nas miasta takie jak Londyn bądź Nowy Jork (zobacz tutaj) - jednakże w przypadku koncertów, w naszym pięknym kraju, zwłaszcza mowa o naszej stolicy, naprawdę nie jest słabo, przeciętnie. Bądźmy zatem zadowoleni z polskiej sceny koncertowej!

Może zainteresują ciebie także

Jaki gatunek muzyki jest najlepszy dla pociech?

To, jakich artystów słucha dziecko, wykazuje wielki wpływ na jego wychowanie. Właściwie wszyscy rodziciele powinni orientować się, w jakich utworach gustuje ich latorośl. Obecna branża muzyczna jest zepsuta, tak mówią nawet najbardziej stonowani komentatorzy.


Dobry jest także w Polsce kabaret i musical płyty cd/dvd - chociaż pewnie niektórzy niezbyt przepadają za nowoczesnym kabaretem (poszukaj ulubionych płyt w dobrych cenach - porównaj: muzyka musicalowa i kabarety na cd/dvd). W istocie dosyć często cechują się one słabym, wręcz żałosnym poziomem. Jednakże są także ambitne kabarety, a poza tym zwłaszcza warszawska scena (zobacz eventroom warszawa) stand-upowa z roku na rok zwiększa własny poziom, jest coraz zabawniej. Zatem: zasadniczo miłośnicy słuchania muzyki na koncercie nie mają za wielu dobrych argumentów do narzekania.
19-07-17 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.