Posiadanie ogromnego budynku w Warszawie to powód do dumy, ale równocześnie również do wzmożonej pracy nad jego utrzymaniem

Właściciele firm, którzy najmują powierzchnie handlowe na piętrze niebosiężnych wieżowców nie muszą martwić się ani o cieknący dach, ani o zniszczone rynny. Po prostu płacą umówioną sumę i mają prawo wymagać, żeby z kranu płynęła ciepła woda, a w lokalu nawet w największe mrozy było przyjemnie ciepło.
opieka nas biurowcami
Opracowanie: Ben Schumin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Całkowicie inaczej rzecz się ma w przypadku, kiedy właściciel konkretnego biznesowego przedsięwzięcia prowadzi działalność gospodarczą w budynku, który w całości należy do niego. Sprawdźmy, jak tzw. obsługa budynków jest realizowana w przypadku lokali należących do ośrodków szkoleniowych i uczelni wyższych. Warszawa to duże polskie miasto, zatem konsumentów będzie z pewnością mnóstwo. Stąd budynki, w których mieszczą się siedziby wspomnianych instytucji, muszą być słusznych rozmiarów. Do stolicy młodszych i starszych przyciąga nie tylko blask wielkiego miasta, ale również prestiż uczelni wyższych i czternastoletnia tradycja, jaką mogą pochwalić się firmy edukacyjne. Aby zapewnić luksus oraz bezpieczeństwo tak podwładnym, jak i klientom, właściciele tak wielkich budynków bywają zmuszeni zaangażować dodatkowego pracownika fizycznego, który zajmie się chociaż konserwacją instalacji gazowej. Trudno jednakże wymagać od pojedynczego człowieka, żeby był w stanie wszystko ogarnąć. Na szczęście istnieją na rynku zakłady, które oferują usługi związane z bieżącym utrzymaniem odpowiedniego stanu budynków. A pracy jest sporo. Autor: http://www.zst.waw.pl/ http://www.zst.waw.pl/pl/serwis-techniczny


Może zainteresują ciebie także

Klapy dymowe są niesamowicie potrzebne

Klapy dymowe
Opracowanie: Lena LeRay
Na podstawie: http://www.flickr.com
Klapy dymowe mogą ocalić życie. Zagrożenie ogniem jest praktycznie wszędzie, ale im więcej osób przebywa na konkretnej przestrzeni, tym to niebezpieczeństwo staje się większe, a co się z tym wiąże, tym dokładniej musimy być przyszykowani do opanowania niepożądanego ognia.

biura
Opracowanie: John T Howard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ktoś przecież musi pozamiatać liście z chodnika i stłuc wiszące nad nim sople lodu, jak również uzupełniać obowiązkowe piktogramy (np. znaki ewakuacyjne) i skradzione gaśnice. A to rzecz jasna tylko te najmniej absorbujące czynności, bo spis tych znacząco bardziej żmudnych bywa o wiele bardziej rozbudowany.
Obsługa budynków, nie tylko w tak dużym mieście jak Warszawa, pozostaje synonimem odpowiedzialnej pracy. Należy w razie potrzeby połatać dach, naprawić cieknący kran w toalecie, a raz na miesiąc gruntownie ją posprzątać. Dodatkowo konieczne jest systematyczne sprawdzanie stanu instalacji gazowej i odmalowanie koloru ścian. Całość obowiązków kończy się wieczornym sprzątaniem pomieszczeń i opróżnianiem koszów na śmieci. A wtedy dobrze utrzymany budynek będzie mógł być wizytówką firmy szkoleniowej i czynić dobre wrażenie na tych, którzy pierwszy raz wchodzą do środka.
18-06-22 11:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.