Tajemniczy klient – patent na poprawę jakości obsługi

Jednym z najprostszych, najszybszych i najtańszych sposobów zweryfikowania jakości towarów i usług jest zatrudnienie specjalnego pracownika, który przeprowadzi rekonesans. Oczywiście, przeprowadzi te badania w absolutnej tajemnicy. Tajemniczy klient, bo o nim mówimy, ma sprawdzić i ocenić jakość obsługi klienta w danym sklepie.

Tajemniczy klient
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Może to być sklep spożywczy, punkt gastronomiczny, stacja benzynowa, salon kosmetyczny czy bank. Czego wymaga się od osoby, która pracuje na tym stanowisku? Przede wszystkim dyspozycyjności, łatwego nawiązywania kontaktów, terminowości, rzetelności, świetnej pamięci, precyzyjnegoformułowania myśli. Tajemniczy klient ma za zadanie ocenić jakość obsługi klienta oraz jakość proponowanych produktów. Mystery shopper powinien być osobą elastyczną, bo nie zawsze rozmowa z obsługą idzie tak, jak było założone w scenariuszu.

Podejmowanie szybkich decyzji oraz dążenie do wytyczonych celów powinny charakteryzować dobrego tajemniczego klienta. Taki kupujący może pojawić się w każdej chwili w punkcie i jest tak przygotowany, aby niczym się nie wyróżniał. Nie jest osobą przypadkową, jest dokładnie wyznaczony pod względem wieku, zainteresowań, sposobu mówienia i bycia. Mystery shopper jest doskonale przygotowany i skupiony na realizacji planu. Ma jasno określony zakres działania i musi uzyskać konkretne wiadomości - http://www.secretclient.com/mystery-shopping-shopper.html.

Tajemniczy klient (http://miejskietaxi.pl/) pilnuje się na każdym kroku i jest skupiony, ale jednocześnie nie może wyglądać na niespokojnego - http://www.secretclient.com/. Wie, że nie może się zdradzić. Rozpoznanie przez sprzedawców jest równoznaczne z niezrealizowaniem projektu, a co za tym idzie - brakiem zapłaty. Warto pamiętać, że często wynajmuje się kontrolera, nie żeby skontrolował konkurencję, ale żeby zbadał i ocenił jakość obsługi klienta i towarów w sklepach właśnie zleceniodawców.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.