Współczesne przedsiębiorstwo

Ze względu na złożoność struktur ekonomicznych, lista produktów znamiennie się przeciąga. W tej chwili banalne promowanie produktu już nie starczy. Takie powiększenie łańcucha wartości poszerza zakres danych z jakimi na co dzień należy się zmierzyć w procesie podejmowaniu decyzji.


praca przy komputerze
Opracowanie: Stephan Ridgway
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na mocno nasyconym rynku, gdy nabywca ma realną możność doboru, sztuka zwiększenia słuszności podejmowanych decyzji jest w stanie rozsądzać o sukcesie, albo porażce. Przedsiębiorstwa muszą być przygotowane do tego, aby na każdym kroku wypatrywać kolejnych zysków, oszczędności, bądź przewagi. Źródłem informacji jest analiza danych i obszerne wolumeny danych z wielu źródeł.

Każde działanie posiadające na celu rozbudowę, bądź rozrost środowisk informatycznych powinno być urzeczywistniane w świetle profitów, jakie dane rozwiązanie ma dostarczać organizacji. Bezpośrednio winno wpływać na procesy biznesowe, również użytkowników, a pośrednio korzystnie przekładać się na realizację taktyki jednostki i osiąganie przez nią wzrostu.

W świecie analityki pojawiło się nowe pojęcie, nowy kierunek - big data. Pojęcie to oznacza tendencję do poszukiwania i wykorzystania wartości biznesowej drzemiącej w przystępnych coraz większych wielkościach danych - porównaj. Wywodzą się one z niezliczonej ilości miejsc, częstokroć spoza organizacji, z obszarów do tej pory absolutnie niekwalifikowanych jako źródła informacji istotnych dla podejmowania właściwych rozstrzygnięć biznesowych.


automatyzacja pracy
Opracowanie: Matt Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dużo dostawców rozstrzygnięć wspierających ideę big data przekazuje swoje produkty w powiązaniu z konkretnym dostawcą sprzętu, czasami będąc nim równocześnie. Stworzenie ustroju analitycznego na podłożu takich sposobów to strategiczna decyzja uzależniająca organizację od jednego dostawcy urządzenia i równocześnie uniemożliwiająca skorzystanie z już posiadanej infrastruktury.

Analiza danych ma szerokie zastosowanie w jakiejkolwiek większej firmie, głównie w zakresie bankowości, ubezpieczeń, instytucji pieniężnych, IT i consultingu. Są wykorzystywane do diagnozy ryzyka, klasyfikacji populacji, przydatnej do diagnozy grup wiekowych, zamożności, grup konsumenckich, które są odbiorcą produktu jednostki.

Powiązane artykuły:
18-06-22 11:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.