Dzięki środkom przesyłu możemy zjeść smaczny podwieczorek i otrzymywać widokówki od familii z całego kraju

Mnogość i powszechna dostępność środków transportu sprawiają, że na globie ziemskim można przemieszczać się z miejsca na miejsce w zasadzie bez większych problemów. Powyższa uwaga dotyczy nie tylko przewozu ludzi, ale i towarów przeznaczonych na eksport. Mieszkając w Polsce jesteśmy w stanie przecież jadać żółto-zielone banany i popijać je białą herbatą, mimo że ani drzewa bananowe, ani krzewy roślin herbacianych u nas nie rosną. Zanim jednak takie surowce trafią na nasze rodzime stoły, najpierw muszą zostać zniesione z pokładów okrętów handlowych i przetransportowane do hipermarketów w całej Polsce.
samochód
Opracowanie: Vasconium
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stosując wytypowane kryterium, nazwijmy go "rodzajem środka przewozu", transport krajowy możemy sklasyfikować na kilka grup: samochodowy, kolejowy, oceaniczny, lotniczy. W zależności od rodzaju towaru załadowanego na paletach i długości trasy, logistycy wybiorą ten najlepszy sposób przewozu. Pomimo wciąż utrzymujących się wysokich cen benzyny, załadowane ciężarówki nie przestają ani na chwilę mknąć po naszych polskich ekspresówkach. Różnokolorowe plandeki na przyczepach pozwalają kierowcom osobówek zorientować się, z jakiego miasta pochodzi i jaką nazwę nosi dana firma przewozowa (na www pełna oferta na transport krajowy). A w ciężarówkach przewożona jest żywność: worki z mąką jęczmienną, kaszą jaglaną, skrzynie z jabłkami czy przetworami. Specjalnie przystosowane samochody chłodnie z łatwo dostrzegalnymi agregatami obniżającymi temperaturę, przewożą mięso wołowe i ryby słodkowodne, a samochody cysterny wypełnione są po brzegi świeżym, polskim, śnieżnobiałym mlekiem.Transport krajowy (zobacz https://www.leaderlogistics.pl/transport-krajowy/calopojazdowy/) to także przesył towarów za pośrednictwem kolei. Torami transportuje się surowce ciężkie i w ogromnych ilościach: węgiel brunatny do elektrowni i składów czy ropę do rafinerii. A w niebotycznych wagonach znajduje się kruszywo na budowę i wapień do hutniczych pieców. Za pośrednictwem kolei przewozi się też widokówki z urlopu i wielkogabarytowe pakunki z jednego końca kraju na drugi. Transport wodny to przewóz skrzyń z flądrami, którymi załadowany bywa statek płynący z Gdyni do Łeby, a w samolotach pasażerowie polskich linii lotniczych, czyli najczęściej turyści i biznesmeni, przemieszczają się z Krakowa do Warszawy. Jak widać transport krajowy (zobacz www.leaderlogistics.pl/transport-krajowy/) w kluczowy sposób wpływa na poprawę komfortu naszej egzystencji, chociaż nie zawsze to sobie uświadamiamy. Nawet tak błahe czynności, jak spożywanie kolacji posiadają przecież związek z szeroko pojętą i typowo logistyczną tematyką.


Może zainteresują ciebie także

Jakim sposobem wybrać odpowiednią skład stali?

Fabryka przemysłowa
Opracowanie: jasonwoodhead23
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli interesują cię produkty hutnicze, musisz mieć orientację, w jaki sposób wybrać właściwą hurtownię stali, która nie zawiedzie twoich oczekiwań. Na rynku działa coraz więcej tego typu firm, także wszystkie wskazania mogą okazać się wyjątkowo pomocne.
18-09-25 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.