Charakterystyka procesu sprzedaży prowadzonej on-line

Internet daje wielkie możliwości dla dużej liczby niszowych sklepów. Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu można zakładać sklepy, które ze względu na niski obrót miałyby kłopoty z funkcjonowaniem, jeśliby nie istniały w sieci.
Dla odbiorcy, rynek internetowy stwarza opcje kupowania towarów z całej Ziemi, a więc przede wszystkim tych niedostępnych w kraju. Właściciele sklepów również mogą na tym skorzystać, o ile tylko przygotują angielską wersję językową swojego sklepu, oraz ustalą cennik płatności za wysyłkę z innego kraju. W internecie można napotkać już zarówno sklepy rzemieślnicze, lombardy, outlety, sklepu ze sztuką jak i zamówić rozmaite usługi.

Może zainteresują ciebie także

Gazetka Intermarche - miejsce, w którym każda osoba znajdzie tanie wyroby oraz towary do kupienia.

Gazetka
Rozwój gospodarczy oraz ekonomiczny przyczynił się do rozwoju sporej ilości dyscyplin, które przez lata nie miały szansy się rozwinąć. Szczególnie usprawniono jednostkom możliwość zakładania swoich zakładów. Przez co mogą oni pracować na własny rachunek nie będąc od nikogo uzależnionym.


Oferta sklepów internetowych
Komputer
Opracowanie: CTEP AmeriCorps
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oferta sklepów w sieci w najszerszym ujęciu jest ogromnie interesująca. Aktualnie w Polsce działa ponad 10 000 sklepów internetowych, ta liczba ciągle wzrasta. Nie można konkretnie stwierdzić która branża jest najbardziej reprezentowana w sieci, ale bez wątpienia jest tam bardzo duża liczba sklepów z elektroniką, jak chociażby pozytywnie opiniowany przez duża liczbę użytkowników Ponadto można tu spotkać wiele księgarni, sklepów z telefonami komórkowymi i wiele innych. Niesłabnącą popularność mają sklepy które oferują produkty prosto od producenta, czyli tzw. outlety. Outlety są popularne dzięki branży odzieżowej, w której takie sklepy internetowe wrocław są popularne w gronie odbiorców poszukujących oryginalnych rzeczy stworzonych przez lokalnych projektantów. Przykładem outletu internetowego, zajmującego się w największym stopniu sprzedażą sprzętu elektronicznego i AGD jest O wspomnianych wyżej sklepach można poczytać np. na tej stronie: www.

Praca na komputerze
Opracowanie: Intel Free Press
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele ofert w jednym miejscu
W sklepach wirtualnych często można spotkać się z różnorodną ofertą – dosyć często spotyka się sklepy mające w ofercie zarówno armaturę sanitarną, jak i sprzęt elektroniczny. Dzięki temu klienci planujący zakupy nie muszą szukać paru sklepów, płacą także wyłącznie jedną opłatę za wysyłkę. Jednym z popularniejszych sklepów sprzedających w ten sposób jest który cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Innym przykładem oferty przeznaczonej dla dużej liczby klientów są sklepy internetowe, prowadzące sprzedaż hurtową i detaliczną równocześnie. Korzyścią z kupowania w takim sklepie jest zwyczajowo niższy koszt transportu, możliwy dzięki dużej sieci dystrybucyjnej. Dobrym przykładem sklepu z ofertą tego rodzaju jest sklep mający w ofercie opał – Ciekawe informacje o wymienionych sklepach można odnaleźć na tej stronie www: .
18-12-04 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.