Charakterystyka procesu sprzedaży prowadzonej on-line

Internet daje wielkie możliwości dla dużej liczby niszowych sklepów. Dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu można zakładać sklepy, które ze względu na niski obrót miałyby kłopoty z funkcjonowaniem, jeśliby nie istniały w sieci.
Dla odbiorcy, rynek internetowy stwarza opcje kupowania towarów z całej Ziemi, a więc przede wszystkim tych niedostępnych w kraju. Właściciele sklepów - zobacz również kasy fiskalne również mogą na tym skorzystać, o ile tylko przygotują angielską wersję językową swojego sklepu, oraz ustalą cennik płatności za wysyłkę z innego kraju. W internecie można napotkać już zarówno sklepy rzemieślnicze, lombardy, outlety, sklepu ze sztuką jak i zamówić rozmaite usługi.

Może zainteresują ciebie także

Gdzie najwygodniej albumy muzyczne?

płyta The Dark Side of The Moon
Opracowanie: steve
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zapewne wielu ludzi nawet nie ma tego świadomości, ale kupowanie rzeczy takich jak na przykład poezja śpiewana na cd bez przerwy cieszy się bardzo dużą popularnością. Co prawda na pozór wydaje się, że coś takiego nie ma w dzisiejszych czasach właściwie żadnego większego sensu, bo przecież każdy z nas może błyskawicznie i za darmo pobrać z sieci właściwie wszystkie piosenki, jakie tylko akurat go interesują.


Oferta sklepów internetowych
Komputer
Opracowanie: CTEP AmeriCorps
Na podstawie: http://www.flickr.com
Oferta sklepów w sieci w najszerszym ujęciu jest ogromnie interesująca. Aktualnie w Polsce działa ponad 10 000 sklepów internetowych, ta liczba ciągle wzrasta. Nie można konkretnie stwierdzić która branża jest najbardziej reprezentowana w sieci, ale bez wątpienia jest tam bardzo duża liczba sklepów z elektroniką, jak chociażby pozytywnie opiniowany przez duża liczbę użytkowników sferis.pl. Ponadto można tu spotkać wiele księgarni, sklepów z telefonami komórkowymi i wiele innych. Niesłabnącą popularność mają sklepy które oferują produkty prosto od producenta, czyli tzw. outlety. Outlety są popularne dzięki branży odzieżowej, w której takie sklepy internetowe wrocław są popularne w gronie odbiorców poszukujących oryginalnych rzeczy stworzonych przez lokalnych projektantów. Przykładem outletu internetowego, zajmującego się w największym stopniu sprzedażą sprzętu elektronicznego i AGD jest electro-outlet.pl. O wspomnianych wyżej sklepach można poczytać np. na tej stronie: www.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.