Muzyka rock cieszy się nadal sporym zainteresowaniem

Rock, to muzyka która gatunkowo jest już dosyć dojrzała, lecz w tym przypadku nie można stwierdzić, że czas dla tej muzyki się skończył. Jak najbardziej muzyka rockowa posiada niezwykle dużo wielbicieli, którzy chętnie wybierają się na koncerty największych, jak i tych małych zespołów, jakie zwłaszcza znane są lokalnej publiczności. Muzyka ta oparta jest przede wszystkim na dosadnych brzmieniach gitarowych, które oczywiście wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, które nadają wyjątkowe brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się dużą popularnością, co przekłada się głównie na to, że nadal w dominującym stopniu produkowana jest ona z zastosowaniem żywych instrumentów. Oczywiście rozwój tej muzyki wiąże się z wprowadzeniem elektroniki, jednak w tym przypadku jest ona jedynie dodatkiem do całości brzmienia tego gatunku muzycznego.
zespół Pink Floyd
Opracowanie: Jimmy Baikovicius
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedną z najbardziej znanych i wciąż grających wiele koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: wiele artykułów o pink floyd). Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i początkowo rock w wykonaniu tego zespołu był wyjątkowo mocny, można nawet stwierdzić że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten (więcejo tym: http://grupapartner.pl) zaczął kształtować się w kierunku rocka, ale w brzemieniu progresywnym. Grupa ta jest powszechna i ceniona nie tylko za typowe brzmienie rockowe, jakie gromadzi wiele interesujących instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie też z tego, że teksty piosenek zawierają pewną głębię, która umożliwia nie tylko cudownie się bawić, lecz też zadumać się nad słowami, które poprzez poszczególny utwór zespół ten stara się przekazać. Jest to ogromnie istotne i jak najbardziej to cechuje i tym samym cechuje zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten nadal posiada bardzo dużo fanów.

Zespół Queen, to następna z legend światowego rocka. Jest to zespół, który znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się takim gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach własnej świetności, grał utwory, które były niezwykle nowoczesne pod względem technicznym, a więc zawierały dźwięki wyjątkowo trudne do zagrania i niezwykle podkreślające wybrane frazy utworu (zobacz więcej: aktualności o queen).


Może zainteresują ciebie także

Z jakiej przyczyny poszukujemy w internecie kilkuosobowych orkiestr i na jakie uroczystości zapraszani bywają muzycy pasjonaci i zawodowi artyści

przykład występu muzycznego
Opracowanie: Justin Higuchi
Na podstawie: http://www.flickr.com
Muzyka stała się bez mała częścią naszej egzystencji i dzisiaj sporo osób już nie imaginuje sobie poranka bez solidnej porcji piosenek serwowanych razem z szklanką gorącej kawy. Jednak zdarzają się w życiu okazje, a właściwe ceremonie, kiedy muzyka z radia okazuje się niewystarczająca, a przede wszystkim nie zadowala zbyt kapryśnych gości.
Zespół ten na rozkładówce ma praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów zaprezentowanymi w danych krajach. Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez wielu entuzjastów rocka, ale co istotne, czasami istnieje szansa usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.
18-07-02 16:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.