Jak zrobić domowe studio nagrań, żeby tworzyć swoje produkcje muzyczne??

W danej chwili wielką popularnością szczyci się domowe studio nagrań. To pragnienie wielu uzdolnionych osób. Ale na szczęście studio nagrań nie jest już tak trudno dostępne, jak kiedyś.
Studio nagrań to kompletny system nagraniowo - produkcyjny, który świetnie się sprawdza zarówno w trakcie nagrywania dźwięków jak i późniejszej obróbki ewentualnie produkcji muzyki. Fundamentem domowego studio nagrań niewątpliwie jest komputer zaopatrzony w konkretne oprogramowanie. To właśnie do niego należy podłączyć kolejny niezbędny sprzęt. Oprócz tego, to właśnie do komputera ma trafiać nagrywany dźwięk, który będzie musiał być poddany dalszej obróbce. Obecnie znaczna większość nowoczesnych komputerów w średniej cenie jest w stanie poradzić sobie z obróbką dźwięku.

Niewątpliwie należy kupić specjalne oprogramowanie oraz zainwestować w najlepszą kartę muzyczną. Niezbędnym sprzętem do domowego studio nastudio (http://www.13tattoo.pl/)jest mikrofon oraz klawiatura sterująca MIDI. Dzięki niej można nagrywać własną muzykę. Klawiatura ta działa jak inne klawiaturowe instrumenty. Nie ma jednakże wbudowanego modułu brzmieniowego. Jego zadaniem jest przesyłanie komunikatów MIDI do specjalnego programu, w którym można włączać wirtualne instrumenty. W ten niezwykle prosty sposób da się tworzyć swoje produkcje muzyczne. Studio nagrań służy nie tylko do nagrywania dźwięków. Musi umożliwiać także obróbkę dźwięku.|Domowe studio nagrań. Niezbędnym narzędziem do tego celu niewątpliwie jest idealny odsłuch. Dobrym wyborem na pewno będą odpowiednie studyjne monitory a więc zestawy głośnikowe, które są w ten sposób skonstruowane, aby gwarantować najlepszą jakość dźwięku. Z tak wyposażonym studiem z powodzeniem da się realizować swoje pierwsze nagrania.


Może zainteresują ciebie także

Jakie znaczenie dla człowieka ma dzisiaj muzyka?

koncert fortepianowy
Opracowanie: Grace Lutheran Church
Na podstawie: http://www.flickr.com
Muzyka z pewnością jest niezmiernie szerokim pojęciem i zawiera sporo rzeczy. Śmiało można ogłosić, że muzyka asystuje ludziom od początku istnienia, ponieważ zdołamy ją podsłuchać wszędzie - w otaczającej nas przyrodzie, w tonach natury oraz nawet w dźwiękach miasta, w którym mieszkamy. Bez muzyki świat na pewno były smutny i przygnębiający.


Przed rozpoczęciem prac dobrze jest również się wyposażyć w przydatne narzędzia, jak na przykład: statywy, potrzebne okablowania i słuchawki. Następnie trzeba wszystko dobrze podłączyć oraz uruchomić. Bezsprzecznie można także skorzystać z usług profesjonalnego studio nagrań, w którym pod bacznym okiem specjalistów będzie można stworzyć własną wyjątkową płytę.

Warto więc realizować swe marzenia związane z muzyką. Na szczęście współczesne nowinki techniczne pozwalają nagrywać piosenki nawet i w swym mieszkaniu.
21-03-03 08:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.