Przewóz towarów – o czym warto wiedzieć?

Świadczenie usług polegających na transporcie towarów nakłada na właściciela firmy konieczność posiadania odpowiedniego taboru. Jakiego rodzaju samochody będą ten tabor budować zależy od ilości towaru, który ma być przewożony. Jeśli ilość ta będzie duża, potrzebne będą samochody ciężarowe. Pojawia się jednak pytanie , które rozwiązanie będzie lepsze: kupno samochodu czy jego wynajem?

transport towarów
Opracowanie: Trevor King
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sprzedaż samochodów ciężarowych proponuje naprawdę dużo firm. Oferują one sprzedaż samochodów ciężarowych nowych i używanych. Oprócz tego firmy te proponują samochody - strona integra.com.pl - przeróżnych marek i różnego przeznaczenia. Każdy więc - bez względu na profil firmy – może kupić model, który będzie mu maksymalnie odpowiadał. W sprzedaży znajdą się bowiem ciężarówki znanych na świecie producentów tego typu samochodów, ciągniki siodłowe, ale też wywrotki i samochody ciężarowe mające zabudowę. Także firmy, które proponują wynajem samochodów ciężarowych mają dla swoich klientów bogatą ofertę. Wynajem samochodów ciężarowych to szeroki wybór nie tylko ciągników siodłowych, ale także naczep i samochodów chłodni, zobacz: wynajem nowych samochodów ciężarowych PHU Malinowski. Jest więc w czym wybierać. Do tego dodać należy możliwość zakupu samochodu ciężarowego od firm, które importują je z innych krajów. Podejmując decyzję o założeniu firmy, która zajmować ma się transportem towarów trzeba oczywiście oczywiście dopełnić pewnych formalności. Jeżeli swoje usługi zamierza się świadczyć, stosując do tego celu samochody ciężarowe, który masa będzie większa niż 3,5 tony, trzeba uzyskać stosowne zezwolenia.


Może zainteresują ciebie także

Zagadnienie wyceny środków trwałych i udziałów spółki z o.o.

Akta
Opracowanie: Bruce Guenter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielkość dzierżonych środków trwałych przez jednostkę stanowi o jej istnieniu, funkcjonowaniu i karierze. Jest to również istotny szczegół, który przedstawia sytuację majątkową spółki. Duża liczba spółek posiada w swoich strukturach fachowców, którzy zajmują się strefą zarządzania mieniem jednostki.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.