Czemu dobrze skorzystać z audiobooków? Jaka jest ich przewaga nad normalnym czytaniem?

Audiobooki mają bardzo dużo pozytywów, to przede wszystkim format idealny dla ludzi, jacy nie mogą przeczytać książki. Co jednakowoż najważniejsze|najbardziej najbardziej istotne, ich słuchanie z pewnością jest przyjemnością.
słuchowiska
Opracowanie: Sven Gottschalk
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiele jest sytuacji, iż nie możemy czytać książki więc wtedy audiobooki przychodzą z pomocą. No może, aby być bardziej konkretnym, to ogólnie możemy czytać, lecz korzystanie z audiobooka jest bardziej wygodne. Najlepszy przykład to w takiej sytuacji, jak przemieszczamy się komunikacją miejską. W sumie to jak w tej sytuacji czytamy to należy się przygotować na różnorodne utrudnienia.

audiobook na iphonie
Opracowanie: athriftymrs.com
Na podstawie: http://www.flickr.com

Wchodzimy do zatłoczonego autobusu, tak że nawet książki nie można wyciągnąć, nie wspominając już o wolnym miejscu żeby usiąść. Tymczasem jak mamy słuchawki na uszach, to wszędzie możemy słuchać audiobooka, siedzimy czy stoimy, czy autobus jest zatłoczony czy nie, nie ma to znaczącej różnicy. Jesteśmy w stanie je słuchać także jak gdzieś idziemy, a w takiej sytuacji nie dalibyśmy radę czytać książkę. No a jak nawet dałoby radę, to nie moglibyśmy skoncentrować, bo ciągle trzeba by patrzeć pod nogi. Tego rodzaju słuchowiska są niezwykle przyjemne, koncentrują Fonopolis poleca, pozwalają odpocząć.


To bardzo miłe, kiedy słyszymy ciepły głos lektora, jaki opowiada nam niecodzienną historię. Najkorzystniej jednak słuchać trochę audiobooków, a trochę czytać tradycyjnie, zależnie od sytuacji, to naprawdę wskazane.


Najważniejsze to poznawać jak najwięcej dzieł kultury, bo dzięki temu bardzo się wzbogacamy intelektualnie, a słuchanie audiobooków to jedna z lepszych metod na poznawanie nowej wiedzy. Ci co jeszcze tego nie praktykowali powinni to wypróbować.
19-03-04 04:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.