Pomysł na firmę - uruchamiamy firmę transportową

Chociaż na rynku nie brakuje przedsiębiorstw proponujących usługi transportowe, w owej branży ciągle możemy sporo zarobić. Najważniejsze to wstrzelić się w niszę i wypracować kontakty. Jeżeli to zrobisz, bez trudu zarobisz co miesiąc 5 tys.
zł.


To świetny projekt na własny biznes przede wszystkim dla osób, które mają już doświadczenie w specjalizacji transportowej. Choć nie jest ono konieczne, na pewno ułatwi ci start. Na początku firmę możesz prowadzić osobiście. Przygotuj się jednak na to, że czeka cię załatwianie wielu formalności. Musisz też dysponować większą kwotą gotówki, która będzie ci potrzebna na adekwatne zabezpieczenia jak też opłaty. Pomimo iż przedsiębiorstw transportowych jest na rynku stosunkowo wiele, usługi transportowe to wciąż opłacalny interes, w tejże branży ciągle można sporo zrobić. Najważniejsze to wstrzelić się w niszę i wypracować kontakty (polecamy nota bene). Mając grupę stałych nabywców, możesz zarobić nawet sześć tys. zł miesięcznie. Duży wpływ na koszty prowadzenia firmy transportowej mają ceny paliw. Ostatnimi czasy są one dosyć wysokie a nie zapowiada się na to, ażeby miały spadać. Dobrze jest o tym pamiętać, opracowując biznesplan.


firma
Opracowanie: Emiliano García-Page Sánchez
Na podstawie: http://www.flickr.com
firma
Opracowanie: Presidencia de la República Mexicana
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli w firmie będziesz posiadać wyłącznie pojazdy o masie nie przewyższającej 3,5 tony, to starczy prawo jazdy (sprawdź niskie ceny na szkoła jazdy grójec: manewr.eu/) kategorii B i rejestracja działalności. Jednakże gros firm transportowych użytkuje cięższe czterokołowce, ponad 3,5 tony. W podobnym przypadku każdy kierowca musi posiadać prawo jazdy kategorii C czy C+E, ewentualnie D na autokary. Na dodatek czeka cię żmudne pozyskanie stosownych zezwoleń oraz upoważnień. Po zarejestrowaniu firmy musisz dostarczyć podanie o licencję na praktykowanie krajowego transportu drogowego osób czy przedmioty jeśli będzie to transport mebli. Uczynisz to w wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego. Do wniosku trzeba załączyć zaświadczenie o niekaralności jak też certyfikat kompetencji zawodowych w przewozie przedmioty albo osób, polski albo międzypaństwowy.


Może zainteresują ciebie także

Projektowanie i tworzenie stron internetowych – doskonały sposób na reklamowanie oraz rozpowszechnianie swojej firmy.

Strona www
Opracowanie: Maria Elena
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo dużo osób zaczyna otwierać własne firmy. Obywatele nie chcą już stale pracować dla kogoś tylko na Swój rachunek oraz samemu być sobie szefem nie będąc uzależnionym od innych. W związku z sporą konkurencyjnością muszą oni stosownie własną firmę rozreklamować.
Obowiązek certyfikacji dotyczy nie tylko kierowców, ale też spedytorów, a zatem dyrekcji firmy. Co najmniej jedna z osób kierujących przedsiębiorstwem transportowym powinna posiadać powyższy dokument. Jeżeli idzie o transport przeprowadzki, obowiązują tutaj podobne reguły.
19-01-29 17:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.