Czy opłaca się korzystać z reklamy outdoorowej? Jakie ma ona zalety, kiedy opłaca się ją stosować?

Reklama zewnętrzna to doskonały sposób, aby dojść do ludzi w różnorodnych miejscach. Nie ma znaczenia, czy w konkretnej chwili wykonują jakąś pracę, gadają z kimś, jadą na urlop albo też zwyczajnie spacerują po mieście, tego typu reklama może do nich dotrzeć. Reklama znajdująca się na zewnątrz oferuje możliwości jeśli chodzi o dotarcie do klientów o każdej porze, jak również działa na ludzi w nienachalny sposób. Billboardy są dzisiaj praktycznie wszędzie.

telebimy reklamowe
Opracowanie: http://www.freeimages.com
Na podstawie: http://www.freeimages.com
Jeśli do zwykłej przestrzeni reklamowej dodamy trochę kreatywności, to nagle otrzymujemy nowego rodzaju przestrzeń na reklamę, która wcześniej okazywała się niewykorzystana. Według różnych badań kampanie outdoorowe są jednymi z bardziej intratnych form reklamy - przykładowo: . Gdy porównamy reklamy zewnętrzne do pozostałych form reklam, to zobaczymy, że w przeciwieństwie do telewizyjnych czy radiowych, outdoor to medium, którego nie możemy tak zwyczajnie wyłączyć albo wyciszyć. W przypadku tradycyjnych form reklamy, konsument posiada możliwość regulowania jej odbioru, w kwestii reklamy zewnętrznej, potencjalny klient nie ma nad nią kontroli. Tego typu reklama (dodatkowe informacje) wszędzie oddziałuje w ten sam sposób, nie ma znaczenia czy mówimy o dużej światowej metropolii czy o telebimy Podlaskie. Bardzo interesującą możliwością dla zleceniodawców jest fakt, że mają oni wyłączną kontrolę nad tym, w jakim miejscu będzie wyświetlana taka reklama (odnośnik do strony). Następnym plusem jest to, iż reklama zewnętrzna zauważana jest przez ogromne grono odbiorców. Każdego dnia ludzie muszą pokonać jakąś odległość od miejsca zamieszkania do miejsca pracy. A potem z powrotem.


Może zainteresują ciebie także

Reklama na telebimie – innowacyjny sposób na rozreklamowanie przedsiębiorstwa.

reklamy na telebimach
Opracowanie: Matthias Mueller
Na podstawie: http://www.flickr.com
W aktualnych czasach istnieje ogromny rozwój wszystkich specjalności, które w zasadniczy sposób wpływają na życie obywatela. Dzięki rozwojowi gospodarczemu oraz ekonomicznemu tworzy się bardzo dużo firm proponujących ludziom różnorakie produkty. Przez to, iż są one łatwo osiągalne a konkurencja jest spora muszą one częstokroć zawalczyć o konsumenta.

reklama w mieście
Opracowanie: 7 w d
Na podstawie: http://www.flickr.com
W przypadku osoby posiadające samochód, stanie w korkach należy do codzienności, więc znudzeni z pewnością będą szukać swego rodzaju punktu zaczepienia. W takich sytuacjach jest szansa, że będą patrzeć na naszą reklamę. W ten sposób to wygląda w różnych miejscach, przykładowo telebimy Podkarpackie - . Tak więc, czy tego chcemy czy nie, tego typu przekazy marketingowe zapadają nam w pamięć. Dzięki więc takiej formie reklamowania artykułów, jaka nierzadko odciąga nas od codzienności, nie czujemy, iż informacja się nam narzuca, a tak na dobrą sprawę się dzieje w sytuacji hałaśliwych, przeszkadzających reklam innego rodzaju. Dla wielu ludzi korzystających z przestrzeni publicznej tego typu forma reklamowania artykułów jest bardziej do zaakceptowania.
18-06-22 08:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.