Kim był Thierry Mugler i z jakich czynów zasłynął? Kusy opis sławnej postaci.

Thierry Mugler to francuski projektant mody i fotograf urodzony w 1948 roku. Litery jego imienia i nazwiska tworzą znaną w historii mody markę, gdyż założył on o tej nazwie jednostkę zajmującą się modą i zapachami tak samo dla kobiet jak i dla mężczyzn.

Na pokazie mody
Opracowanie: CHRISTOPHER MACSURAK
Na podstawie: http://www.flickr.com
Już jako chłopiec, albowiem w wieku dwudziestu czterech lat, Thierry Mugler zaczął podróżować po świecie i opuścił swoje rodzinne miasto, którym był Strasburg. Krótko po tym osiadł na więcej czasu w Paryżu. Rozpoczął projektować ciuchy dla paryskiego butiku o mianie "Gudule", co było dla początkującej osoby niezwykłym działaniem oraz nieczęsto spotykanym wydarzeniem. Prędko również wykryto jego talent. Po nabyciu w wyszczególnionym butiku doświadczeniu ruszył starać się o zwyciężenie posady na wyższym stanowisku.

Poskutkowało to tym, iż mając dwadzieścia sześć lat Thierry Mugler pracował dla kilku dużych domów mody. Zwiedzał przy tym świat, jako że wędrował pomiędzy Paryżem, Mediolanem, Londynem a Hiszpanią - czyli miejscowościami, w jakich niezwykle liczyła się moda i wyczucie stylu. Po paru latach , bo w 1973 roku Mugler wykreował swoją pierwszą własną kolekcję o mianie "Café de Paris". W 1976 roku zademonstrował swoje prace w Tokio, na wydarzeniu zorganizowanym za pośrednictwem Shiseido. Było to dla niego niesamowite zdarzenie w życiu. Uzyskał zdumiewający sukces. W 1978 roku otworzył swój początkowy butik w Paryżu "Place des Victoires".

Perfumy Alien Thierry Mugler
Opracowanie: Maria Morri
Na podstawie: http://www.flickr.com
W tym samym czasie, Thierry Mugler począł projektowanie kolekcji dla mężczyzn. Ta kolekcja niosła ze sobą nowoczesny styl, co było wielce nowatorskim wyjściem, nie było całkowicie pewne , czy będzie to pochwalone przez nabywców. Zadbane, skrupulatne cięcie, znacznie rozpoznawalna budowa ciała, dynamiczna i skąpa, wystające łopatki - to ślady rozpoznawcze tej akurat kolekcji. Thierry Mugler w latach osiemdziesiątych jak również dziewięćdziesiątych XX wieku stał się internacjonalnej sławy projektantem mody, jego kolekcje zdobyły sukces handlowy. Na prośbę Chambre Syndicale de la Haute Couture, zakończył swoją pierwszą kolekcję haute couture w roku 1992.

Na pokazach mody kolekcje Thierrego Muglera prezentowały modelki powszechnego formatu, m.in.: Carmen Dell'Orefice, Eva Herzigova, Nadja Auermann, Irina Pantaeva, Karen Mulder, Elle Macpherson tudzież Polki: Agnieszka Martyna, Lilianna Guderska i Ewa Witkowska. Mimo iż firma Thierry Mugler zajmowała się wyrabianiem kreacji Haute Couture, jak i prêt-à-porter, to w dzisiejszych czasach znana jest zwłaszcza z perfum i to jest w tej chwili jej główny artykuł sprzedażowy.


Może zainteresują ciebie także

Jaka firma weźmie na siebie przenosiny biura? Szukamy dobrej firmy do przeprowadzki w pobliżu Poznania.

Firma przeprowadzkowa
Opracowanie: Sunset Removals
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli przychodzi taki czas i firma po prostu przestaje mieć dostateczną ilość przestrzeni w danym lokalu lub poszukuje bardziej przestronnego, prestiżowego czy dobrze zlokalizowanego miejsca, warto sprowadzić firmę, która dokona kompleksowej przeprowadzki siedziby firmy. Jak wyszukać kogoś dobrego?
18-07-12 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.