Jak wygląda właściwie sprawa zawodu księgowego? Kto może nim zostać? Jakie kryteria są brane pod uwagę?

Czy żeby znaleźć się na posadzie księgowego należy posiadać potwierdzone jakimiś dokumentami szkolenia czy kursy? A może w tym czasie wystarczy staż pracy w na posadzie księgowego lub księgowej? Jeżeli staż, to ile powinien trwać? Te i inne wątpliwości pojawiają się często,kiedy mówimy o księgowości. Jaka jest prawda?

Pomnażanie pieniędzy
Opracowanie: Alan Cleaver
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na pewno polskie prawo nie wyznacza zawodu księgowego, poza jednak głównego księgowego zatrudnionego w sektorze finansów publicznych. Aktualnie więc nie znamy wyznaczonych kryteriów, które musi spełniać osoba pracująca na miejscu głównego księgowego na zasadzie stosunku pracy.

Jak sądzisz? Czy znajdziesz dane na przedstawiany wątek? Z pewnością tak - przejdź po tym linku (www.rathgeber.pl/) i odszukaj informacje tutaj.

Kierownik wyznaczonej jednostki samodzielnie więc wymyśla zasady, z których będzie brał pod uwagę najdoskonalsze osoby na tego typu miejsce - .

Trochę odmiennie jawi się to w sytuacji zlecenia przez kogoś kontrolowania ksiąg rachunkowych podmiotowi zewnętrznemu. Podmiot tego rodzaju musi posiadać umiejętności do usługowego pilnowania ksiąg rachunkowych. W jednostkach gospodarczych stanowisko głównego księgowego znajdowane jest z reguły na najwyższych szczeblach całej struktury. Taki księgowy dość często zostaje także dyrektorem do spraw ekonomicznych. Główny księgowy jest postacią, która kontroluje księgowość i finanse, a równocześnie posiada właściwą wiedzę.

więcej:

Aby główny księgowy był poważany i był szanowany, powinienstale się dokształcać. Z powodu nieustannych zmian w prawie wzrastają wymagania wobectego rodzaju specjalistów. Oczekiwania tego typu są również zależne od elementów, jak ogrom firmy czy zastosowane przez nią zasady. Ważnym elementem pracy księgowego jest ciągle zdobywanie wiedzy w zakresie rachunkowości, przepisów związanych z podatkami i innych, jak prawo celne czy dewizowe.

Księgowość
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musi stale zwiększać swoje umiejętności jak księgowa katowice, a ponadto poszerzać wiedzę zgłębiając fachowe wydawnictwa, jak również podejmując udział w szkoleniach czy konferencjach. To sprawia, że taka osoba rzeczywiście jest przystosowana do tej posady, to także gwarant, że odnajdzie się w temacie podczas następnych zmian w kodeksie prawa (poproś o wycenę).
22-11-29 07:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.