Filologia Angielska - czy to kierunek z przyszłością, czy jest zapotrzebowanie na profesję tłumacza?

Każdy z nas za pewne pamięta, kiedy w okresie matury musiał podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu - co z dalszą nauką? Przerywamy ją i idziemy do pracy? A może rozpoczynamy studia akademickie? Jeśli tak, to który fakultet wybrać. Rynek pracy jest bezwzględny, najwięcej propozycji odszukają dla siebie absolwenci kierunków technicznych, które podobają się tylko nielicznym. Lecz jest szansa także dla humanistów - studia filologiczne.
finanse
Opracowanie: 401(K) 2012
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli uczenie się języka obcego, nie sprawia ci żadnych problemów, jest to przedmiot idealny dla ciebie. Gdyż nie tylko otrzymasz bardzo pożądaną umiejętność - doskonałe posługiwanie się innym językiem niż ojczysty - ale również zyskasz pewny zawód. Zwłaszcza jeżeli wybierzesz specjalizację translatorską. Otrzymasz wtenczas wiele ofert pracy, obejmujących tłumaczenia finansowe, notarialne, translacje dokumentów i wiele różnych: profesjonalne tłumaczenia finansowe. W licznych dziedzinach będą niezbędne twoje zdolności, bowiem gospodarka coraz prężniej się rozwija, co wymaga współpracy z grupami ludzi porozumiewającymi w innym języku. Możesz także wybrać specjalizację nauczycielską, jeżeli pragniesz dzielić się swoją wiedzą z innymi. Jeśli chodzi o wybór filologii, mamy wiele opcji. Język angielski jest najczęściej eksploatowany w branży europejskiej finansjery, jednak jest także najpopularniejszy, z tego powodu będziesz miał dużą konkurencję na rynku zatrudnienia. Masz szansę wybrać coś mocniej niszowego, jak ukraiński, francuski a może także japoński? Na polskim rynku przez ostanie kilkanaście lat otworzyło się sporo korporacji z kapitałem z kraju kwitnącej wiśni, mógłbyś w którejś z nich znaleźć pracę, sporządzać tłumaczenia finansowe (szczegółowe informacje) z japońskiego na polski i odwrotnie.


Może zainteresują ciebie także

Czy masz już dość sprzątania? Wracasz z pracy i nie masz czasu na relaks? Mamy rozwiązanie dla ciebie.

Sprzęt do sprzątania
Opracowanie: MIKI Yoshihito
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kolejny dzień wracasz wykończona do domu. Szef zawalił cię papierami i to akurat w tak uciążliwym dla ciebie miesiącu. Niestety, w domu nie jest łatwiej, bo czeka na ciebie górka prania, nieumyte naczynia i mnóstwo innych domowych sensacji. Nie pozostaje nic innego, jak przebrać się w wygodne dresy, a może bardziej w wygodną bieliznę, ponieważ przed tobą triathlon pełen różnych dyscyplin.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.