Filologia Angielska - czy to kierunek z przyszłością, czy jest zapotrzebowanie na profesję tłumacza?

Każdy z nas za pewne pamięta, kiedy w okresie matury musiał podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu - co z dalszą nauką? Przerywamy ją i idziemy do pracy? A może rozpoczynamy studia akademickie? Jeśli tak, to który fakultet wybrać. Rynek pracy jest bezwzględny, najwięcej propozycji odszukają dla siebie absolwenci kierunków technicznych, które podobają się tylko nielicznym. Lecz jest szansa także dla humanistów - studia filologiczne.
finanse
Opracowanie: 401(K) 2012
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeśli uczenie się języka obcego, nie sprawia ci żadnych problemów, jest to przedmiot idealny dla ciebie. Gdyż nie tylko otrzymasz bardzo pożądaną umiejętność - doskonałe posługiwanie się innym językiem niż ojczysty - ale również zyskasz pewny zawód. Zwłaszcza jeżeli wybierzesz specjalizację translatorską. Otrzymasz wtenczas wiele ofert pracy, obejmujących tłumaczenia finansowe, notarialne, translacje dokumentów i wiele różnych: profesjonalne tłumaczenia finansowe. W licznych dziedzinach będą niezbędne twoje zdolności, bowiem gospodarka coraz prężniej się rozwija, co wymaga współpracy z grupami ludzi porozumiewającymi w innym języku. Możesz także wybrać specjalizację nauczycielską, jeżeli pragniesz dzielić się swoją wiedzą z innymi. Jeśli chodzi o wybór filologii, mamy wiele opcji. Język angielski jest najczęściej eksploatowany w branży europejskiej finansjery, jednak jest także najpopularniejszy, z tego powodu będziesz miał dużą konkurencję na rynku zatrudnienia. Masz szansę wybrać coś mocniej niszowego, jak ukraiński, francuski a może także japoński? Na polskim rynku przez ostanie kilkanaście lat otworzyło się sporo korporacji z kapitałem z kraju kwitnącej wiśni, mógłbyś w którejś z nich znaleźć pracę, sporządzać tłumaczenia finansowe (szczegółowe informacje) z japońskiego na polski i odwrotnie.


Może zainteresują ciebie także

Jakimi szkoleniami dla podwładnych interesują się teraz szefowie tych dużych oraz tych mniejszych firm

szkolenie z tablicą
Opracowanie: DRs Kulturarvsprojekt
Na podstawie: http://www.flickr.com
O wartości pracownika decyduje zarówno jego pracowitość, uczciwość, jak i konkretne umiejętności. Z upływem miesięcy jednak posiadana wiedza książkowa błyskawicznie się dezaktualizuje. Wspomniana reguła znajduje zastosowanie i w przypadku kadrowych, i w przypadku ślusarzy.

tłumaczenia finansowe
Opracowanie: American Advisors Group
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co ambitniejsi studenci, podejmują się studiowania dwóch kierunków, często zbliżonych - filologia angielska plus chińska, lub jakiekolwiek studia językowe połączone z ekonomią. To może nam bardzo ułatwić późniejsze znalezienie pracy. Jeżeli jesteś miłośnikiem literatury, możesz poszukać zatrudnienia w wydawnictwie i sporządzać tłumaczenia najnowszych publikacji. Rynek pracy w Polsce jest niegościnnym miejscem dla młodych osób. Aby znaleźć dobrą pracę, z wysoką pensją i odpowiednim zapleczem socjalnym, należy znać języki obce. Pojawia się coraz to więcej firm z obcym kapitałem, które doceniają sumienność naszych rodaków, tworzą kolejne miejsca pracy. Znając język obcy, możesz sporządzać dla nich tłumaczenia finansowe.
17-11-14 14:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.